В обласній бібліотеці відкрилася виставка чорно-білих світлин Едуарда Странадка

«Зупинися, мить! Ти прекрасна!». Ці слова письменника Гете сьогодні можна реалізувати за допомогою фотоапарату. Зупинити миттєвості життя на фотографіях вирішив Едуард Странадко. Свої чорно-білі фотороботи цими днями митець представив в обласній бібілотеці.

Едуард Странадко – Заслужений працівник культури України, член Національних спілок фотохудожників та журналістів України. За плечима митця – 42 персональні виставки та більше сотні участей у різноманітних спільних проектах. Цього разу на розсуд глядачів Едуард Странадко представив свої роздуми про плин життя, втілені у світлинах.

/Едуард Странадко, член Національної спілки фотохудожників України

На створення фотографій мене надихає те, що зникає. Я знімаю те, що зникає, те, що сьогодні є, а завтра його вже не буде. Таким чином мої фотографії, які ви бачите, вони імітують 50-ті роки/

Багатьох будівель та людей, зображених на світлинах, уже немає. Саме тому виставка носить назву «Легкий відтінок смутку». Здебільшого фотографії, представлені на ній, Єдуард Странадко знімав у Полтаві та Санкт-Петербурзі. Найстаріша світлина зроблена у 1982 році, найновіша – 1998. Окрім фотографій пан Едуард презентував публіці свою книгу «Дев'яності». У неї митець вмістив кілька десятків чорно-білих світлин.

/Едуард Странадко, член Національної спілки фотохудожників України

Це чорно-білі фотографії, які зроблені плівковим фотоапаратом на чорно-білу плівку, проявлені вручну. Друкую вже на комп'ютері, але є в мене аналоги, надруковані вручну/

На фотовиставці художника зійшлися представники двох поколінь майстрів фотокамер. У рамках проекту свої роботи представила й племінниця Едуарда Странадка Євгенія Радочина. Сучасні світлини юної випускниці Полтавської фотоакадемії вдало контрастують і за кольором, і за сюжетами з фотографіями її наставника.

Стрічка новин