Почався сезон збирання дикорослих грибів, і вже зафіксовані перші випадки отруєння ними людей

Міська санепідемстанція та обласне управління з питань надзвичайних ситуацій закликає полтавців бути пильними.

Дикорослі гриби - проблема сезонна. Щороку через отруєння ними помирають люди, але це не зупиняє нових сміливців спробувати цей небезпечний продукт. В минулому році тільки в Полтаві трапилося 4 випадки отруєння дикорослими грибами. В 2007-му, на щастя, мешканці міста від них ще не постраждали. А от в області прецедент трапився. В селі Радалівка Глобинського району на минулому тижні двоє дітей, 12 та 15 років, зібрали гриби біля річки Хорол і незабаром потрапили до реанімаційного відділення районної лікарні з діагнозом - отруєння. В Полтаві стосовно дикорослих грибів діє комлексна програма профілактики отруєнь - постанова головного санітарного лікаря міста забороняє їх реалізацію - як на ринках, так і в місцях несанкціонованої торгівлі. Працівники служби ветеринарної медицини регулярно проводять там перевірки. Однак це не зупиняє реалізаторів. На цьому тижні вони вже пропонують полтавцям велике відро білих грибів за 50 гривень, а 6-літрове - за 25.

Якщо ж все-таки збирання грибів організовано, то бажано їхати до екологічно чистих зон. Спеціалісти міської санепідемстанції настійно рекомендують не збирати перезрілі гриби, червиві та пошкоджені і складати в одну ємність різні види грибів. Не можна також годувати дітей цим небезпечним продуктом - особливо малечу до 10 років, тому що в них травна система не до кінця сформована. Крім важких харчових отруєнь з наступним ураженням функції нирок та печінки, гриби можуть викликати і отруєння бактеріального походження.

Спеціалісти нагадують - якщо ви підозрюєте отруєння грибами - обов'язково, незважаючи на тимчасове полегшення стану, зверніться за медичногю допомогою до найближчої лікарні.

Стрічка новин