Громадську раду не влаштовує нова програма охорони довкілля та турбують невирішені питання ЖКГ міста

На черговому засіданні Громадської ради при Полтавському міськвиконкомі знову обговорювали стан житлово-комунального господарства міста. Цього разу громада вимагала від влади прописати чіткий механізм володіння приватизованими і викупленими квартирами.

У Полтавському міськвиконкомі пройшло чергове засідання Громадської ради міста. Члени останньої майже у повному складі, а от запрошених гостей – заступників міського голови з комунальних питань та з питань виконавчих органів – немає. Втім, не залежно від того, чи присутні останні, приступили до розгляду. По-перше, проблем комунальних. Голова Ради Станіслав Сердечний закцентував увагу на тому, що в процесі приватизації відбулася зміна складу власників житлового фонду. За рішенням Конституційного суду органи місцевого самоврядування виступають учасниками правовідносин стосовно частки житла тільки на 20 %, решта належить фізичним та юридичним особам – власникам майнового комплексу. З огляду на це, навіть один ЖЕД не може вважатися балансоутримувачем будинку, який на 80 % належить людям.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Ми вийшли з комунальної власності і ОСББ, і ця частина між комунальним і ОСББ, ці мешканці залишилися без правил гри. Тобто, ми маємо власність, а як нею користуватися, ми не знаємо. Треба створити якийсь юридичний орган, який буде вирішувати ці задачі від будинку. Такого механізму наразі немає/

Листи-прохання узгодити механізм користування власністю на загальнодержавному рівні після засіддання отримають Олександр Удовіченко як представник Президента та представник Кабінету Міністрів України Володимир Вознюк. Відпрацювання ж конкретного механізму від міського голови та виконавчого комітету громадська рада пропонує до 25 червня 2012 року. Крім цього члени ради вимагають від Олександра Мамая скасування «Програми охорони довкілля в місті Полтава на 2012-2016 роки», затвердженої 18 травня. Вона, на їхню думку, є неповною.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

У цій Програмі окрім декларації нічого немає. Треба зробити те і те, а хто його буде робити? За які кошти? В які терміни?/

В свою чергу Громадська рада пропонує створити Нову дієву Програму на основі Програми 2001-2005 років з урахуванням зауважень громадськості міста.

Стрічка новин