У Полтаві відкрили меморіальну дошку російському військовому діячеві Івану Паскевичу

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/W7_QdP-SgNSim

Полтавський край славен не тільки відомими подіями, які перевертали хід історії, а й особистостями, які її вершили. Серед останніх – і видатний російський військовий діяч, генерал-фельдмаршал Іван Паскевич. Через 230 років після його народження у рідному місті полководця – Полтаві – відкрили меморіальну дошку та презентували виставку «Іван Паскевич. Погляд крізь століття».

Цього дня на фасадній частині будинку, що по вулиці Жовтневій, 8, встановили пам'ятну дошку відомому російському військовому діячеві, уродженцю міста Полтава, генерал-фельдмаршалу Івану Паскевичу. Меморіальну дошку власним коштом виготовила творча група скульпторів на чолі з Борисом Скрипкою. Ескізом та творчим поштовхом для роботи стала гравюра Тараса Григоровича Шевченка, на якій він зобразив полководця.

Урочисте відкриття, не дивлячись на несприятливі погодні умови, зібрало чимало полтавців. Серед останніх – і ті, хто був проти її встановлення. Втім, впевнений заступник голови Полтавської облдержадміністрації історик за освітою Олександр Коваль, «у білих рукавичках військові битви не ведуться», а тому суперечливість постаті Паскевича в українській історії не зменшує його ролі в історії взагалі.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

В історії немає абсолютно білих і пухнастих, немає однозначної оцінки позитивної усієї діяльності. Мабуть, були сторінки в історії Паскевича, які, можливо, він і сам хотів би переписати/

Іван Паскевич став повним кавалером однієї з найвищих військових відзнак – Ордену Святого Георгія. Дивізія під його командуванням зупинила Наполеона Бонапарта під Смоленськом та стояла на захисті батареї Раєвського. Крім військових талантів, історики відзначають Паскевича і як умілого державника.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Опирався у своїй діяльності на Кавказі на місцеву знать, місцеву еліту, місцеве населення. І не допустив того, щоб саме з України були переселені 80 тисяч для облаштування цього краю, в тому числі – мешканців Полтавщини/

Незалежно від оцінок Іван Паскевич є невід'ємною частиною свого часу. Епоху видатного земляка-полководця полтавцям представили у Галереї мистецтв на виставці «Іван Паскевич. Погляд крізь століття», організованій в рамках проекту 4 музеїв (Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка, Національного музею історії України, Полтавського краєзнавчого та літературно-меморіального музею Івана Котляревського та книгозбірні ПНПУ). До експозиції увійшли твори образотворчого мистецтва: живопис, графіка, зразки декоративно-прикладного мистецтва, бойові полкові прапори, військові реліквії періоду Вітчизняної війни 1812 року, стародавні книги. Всього 140 еспонатів робіт російських, українських та західноєвропейських художників 19 століття.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію