Перший пасажирський переліт в Україні було здійснено у 1924 році саме через Полтаву рейсом Харків-Полтава-Київ

Цей момент і ліг в основу подальшого розвитуку галузі, разом з нею – і Полтавського аеропорту. Нині комунальне підприємство «Аеропорт «Полтава»» переживає далеко не кращі часи. Потребує ремонту головне приміщення, злітно – посадкова смуга, не говорячи вже про залу очікувань.

Сьогодні клієнти комунального обласного підприємства «Аеродром «Полтава»» – лише керівники держави, футболісти і бізнесмени, ті, хто користуються чартерними рейсами.

До 1991 року каси організації працювали з 8-ої до 23-ої години, продаючи за добу в середньому двісті квитків. Нині вікна кас зачинені.

Заступник генерального директора підприємства Юрій Колісник говорить, що аеродром мав до шістдесяти літаків АН-2, 11 ЕЛ-410, 18 гвинтокрилів, більшість з них довелося розпродати чи списати. А ті, що залишилися, в основному задовольняють потреби українського села.

Щодо злітно-посадкової смуги, довжина якої – два з половиною кілометри, то її щороку підрехтовують, але власні можливості у аеропорта обмежені. Ще тут памятають, що Мініст транспорту і зв'язку Микола Рудьковський обіцяв виділення фінансової допомоги на її покращення.

Заробляє аеродром «Полтава», здаючи в аренду вільні території та ємності під паливо, а також обслуговуючи чартерні рейси (вартість одного, наприклад, 2-3 тисячі гривень). Посильну допомогу надає обласна рада. Кошти, які остання виділяє, направляють на погашення заборговоності по заробітній платі, на сертифікацію та закупівлю спецтехніки.

Юлія Тимошенко, будучи прем'єр-міністром, вирішила повернути Полтавському аеропорту колишню славу, і допомогти отримати дозвіл на відкриття міжнародного пункту пропуску. Працювала поважна комісія, склали кошторис у кілька мільйонів доларів, і ніби-то справа мала зрушити з місця. Та на заваді стали політичні події. Втім, в аеропорту надії не втрачають, бо переконані, що повітряні ворота Полтави ще зможуть відродитися і повернути собі престиж.

Стрічка новин