Сьогодні світ відзначає День Сонця

Аби привернути увагу до можливостей використання джерел енергії, починаючи із 1994 року Європейське відділення Міжнародної спільноти сонячної енергії відзначає це свято. Чи є щось незвичне на Сонці і чого від нього слід очікувати найближчим часом – дізнавалась Крістіна Криженко.

Життя без нього нам немає. Так не жартома, а цілком серйозно про Сонце говорять фахівці. Все живе – від нього. Це, пояснюють, – набійльша і найближча до нас зірка Сонячної системи.

/Анатолій Браженко, завідуючий лабораторією Полтавської гравіаметричної обсерваторії

Вивчають Сонце багато фахівців, починаюи від видимих променів (тих, що можна побачити через затемнене скельце), і закінчуючи гамма-променями/

Зокрема у Полтаві, продовжує Анатолій Браженко, Сонце вивчають з 2005 року систематично, до цього бралися лише періодично. Із свого досвіду переконують: із сонцем все гаразд, і неочікуваних сюрпризів мешканцям планети воно не готує.

/Анатолій Браженко, завідуючий лабораторією Полтавської гравіаметричної обсерваторії

На Сонці екстраординарного нічого не буде. Все йде по сонячній циклічності в залежності від його активності. Нині перебуваємо у піку його активності, але це – нормально/

Якщо порівнювати із кінцем 60-х років минулого століття, наводить дані фахівець, тоді сонячна активність була набагато вищою, ніж нині. Втім, тоді і мас-медіа про це не писали, і сама наука не мала такого стрибка у розвитку, як нині. Якщо ж говорити про розпіарені сонячні плями, то це, переконують фахівці, не що інше, як прояв сонячної активності. На майбутнє ж, запевняють, теж відхилень ніяких від Сонця очікувати не слід. Як активна зірка буде себе проявляти, втім, все в рамках того, чого ми і звикли очікувати від нього.

Стрічка новин