Сеанси інноваційного та ефективного лікування під назвою «іппотерапія» вже півроку практикують у нашому місті

Полтавський обласний благодійний фонд "Ветер перемен" за допомогою цього новітнього методу оздоровлює малечу, яка страждає на невиліковні захворювання, настільки ефективно, що цьому дивуються навіть столичні лікарі.

Вцілому іппотерпія – це форма лікувальної фізкультури, де у якості інструмента реабілітації виступає кінь, сам процес їзди верхи та фізичні вправи, які виконує людина під час катання. На заняттях іппотерапії починають працювати усі групи м'язів тіла. Причому це трапляється рефлекторно, тому що людина інстинктивно намагається утримати рівновагу, і тим самим спонукає функціонувати усі основні мускули. У благодійному фонді "Ветер перемен" на даний час сеанси іппотерапії проходить близько 40 діток з різними захворюваннями. В основному – з дитячим целебральним паралічем, затримкою психічного розвитку та іншими тяжкими хворобами. За словами голови фонду Олексія Сірого, організація потребує спеціалізованого манежу для того, щоб працювати з дітьми. Бо катати останніх потрібно у пристосованих для їзди місцях. Керівництво фонду надіслала листа до "Інституту агропромислового виробництва" з проханням віддати в оренду або продати старі конюшні. Проте, поки що відповіді вони не отримали. От і виходить так, що коні, які по суті лікують дітей, тримаються в гаражі. Втім, це не заважає працівникам фонду плідно працювати на результат.

У дітей, які зовсім не рухаються, після занять іппотерапією з'явилася реакція на навколишніх. Користь від таких занять очевидна. Тим паче, що у фонді працюють психологи, які завжди забезпечать комфортні умови для будь-якої дитини. Судіть самі, до Полтави, саме до цієї організації, приїздять діти з інших міст України.

Стрічка новин