Цьогоріч на 23 квітня припадає Поминальний понеділок

Для людей віруючих і не тільки – це день, коли заведено відвідувати могили рідних та близьких. До нього намагались готуватись заздалегідь: комунальники – прибрати кладовища, полтавці – навести лад на могилах близьких.

Одні прийшли-приїхали на Розсошенське, інші – на Центральне, дехто на Яківчанське чи інше кладовище. Комусь керівництво пішло назустріч, у інших, ймовірно, і взагалі – вихідний, полтавці масово рушили на цвинтарі. На календарі – поминальний понеділок. Історію цього дня, ймовірно, мало хто пам'ятає, втім, покласти квіти і печене для більшості – стала традиція. Священнослужителі нагадують: за церковними переказами поминальний понеділок називають Радоницею.

/о.Афанасій, клірик Свято-Серафимівського храму м.Полтава

Цей день ми згадуємо як пам'ять про світле Христове Воскресіння. І взагалі цей день вважається радісним, тому що протягом світлого великоднього тижня ми ділилися цією радістю із живими, а тепере прийдемо на кладовища, аби поділитися із мертвими/

Віра Пантелеймонівна на кладовище ходить не тільки у поминальний понеділок. Головне на сьогодні, говорить, – все ж таки побороти бур'ян на могилах близьких.

/Віра Пантелеймонівна, мешканка м.Полтава

Оце дощу як не буде - іще раз прийду, поприбираю, щоб бур'янів не було/

Крім цих двох жіночка опікується іще 5-ма могилами померлих близьких. Вчора, говорить, прибрала у чоловіка – він похований на Розсошенському кладовищі.

/Віра Пантелеймонівна, мешканка м.Полтава

Прийти прибрати, квіти принести, і хай вони відпочивають - нас чекають/

Ірина говорить: через роботу прибирати систематично не може. А на поминальний понеділок – так обов'язково.

/Ірина, мешканка м.Полтава

В мене тут батьки поховані. Так була робота, а нині прийшла поприбирати могилки/

Що потрібно, а що ні робити у поминальний понеділок – у кожного із полтавців є своє уявлення і, відповідно, свої традиції.

/Бліци

- Дома посидіти, пом'янути. Сюди прийти, покласти на могилку

- Покласти паску, яйця, пом'янути

- Я проти розпиття. У мене тут батьки поховані. Головне, що я їх просто пам'ятаю, приходжу сюди. А пити - ні/

Священнослужителі ж додають: слід не тільки не розпивати спиртні напої на кладовищах, але і взагалі – влаштовувати із могили святковий стіл.

/о.Афанасій, клірик Свято-Серафимівського храму м.Полтава

Зустрітися із близькими можна і в іншому місці. А на кладовище прийти/

Стрічка новин