11-те місце у всеукраїнському рейтингу і 930 млн грн до держскарбниці за перший квартал поточного року

Такі цифри наводять у Полтавській митниці. Про надбання, ноу-хау в роботі системи розповіли і продемонстрували на прес-конференції очільника Полтавської митниці Геннадія Романенка.

У Полтавської митниці – чергове надбання і знову рекорд. Цього разу – за підсумками роботи у першому півріччі поточного року.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

930 млн грн. в поточному році було перераховано митних податків і зборів до Державної казни. Це на 84% більше, ніж за відповідний період минулого року/

Якщо говорити загальноукраїнськими цифрами, то за результатами надходжень митних платежів до держбюджету наша митниця посіла 11-те місце – показник, якого вдалось досягти вперше, переконують фахівці. Серед сприятливих факторів такого зростання називають, зокрема, впровадження електронного декларування.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

На кожній прес-конференції мені приємно про це повідомляти, що у нас ця цифра постійно зростає. На сьогодні 92 підприємця. Документи контролю доставки оформлюються всі в електронному вигляді. Не потрібно ходити з документами на паперових носіях/

14% вантажних митних декларацій нині оформлюють в електронному вигляді. Іще місяць тому це була десята частина від загальної кількості. На підсумки півріччя на Полтавській митниці хочуть вийти на 30%. Паралельно із запровадженням митного оформлення вантажних митних декларацій однією посадовою особою зменшили в 1,4 рази кількість проведених митних оглядів. Серед ноу-хау українських митниць, і наша не виключення, – встановлення програмно-технічних модулів «Інформаційних терміналів». Їх роботу журналістам продемонстрували на практиці. Все, пояснюють, аби прибрати людський фактор і не тільки. Ці інфобокси фіксують час подання електронного примірника декларації. Суб'єкт, який вносить декларацію, отримує контрольний талон, в якому вказано час подання документів. Всі дані автоматично передаються до Моніторингового центру Держмитслужби. Тож у разі затримки буде видно, яка посадова особа їх допустила. Нині готується програмне забезпечення щодо автоматизованого розподілу поданих декларацій серед працівників митного посту.

Стрічка новин