Занедбані підземні переходи – явище, вже майже звичне для Полтави

Продовжуючи досліджувати підземки міста, наші кореспонденти виявили: у більшості переходів відсутні елементарно-необхідні атрибути для комфортного пересування: урни для сміття та засоби освітлення.

Підземний пішохідний перехід – тунель для безпечного перетинання пішоходами транспортних магістралей під проїзною частиною. Таке визначення надає тлумачний словник. Але чи дійсно це буде безпечний шлях у полтавських підземках, сказати важко. Ми вирішили поглянути, в якому стані знаходяться три підземних переходи міста: на вулиці Маршала Бірюзова біля Професійного ліцею сфери послуг, на вулиці Сінній біля заводу «Лтава» та в районі загальноосвітньої школи №23 по вулиці Фрунзе. Недоліків шукати довго не довелося. Всі три підземки поєднують спільні риси: шматки відсутньої плитки на стінах, розбиті ліхтарі та щербаті східці. Але у підземок на Сінній та на Маршала Бірюзова існує ще одна спільна риса: творчість мешканців міста. Написи на стінах яскраво ілюструють філологічні знання полтавців. Побачити ж дорожній знак, що вказує на наявність навіть такого підземного переходу, виявиться проблематично. Тому пішоходи перетинають проїжджу частину під час руху автомобілей. Мешканці міста знаходять прості причини для пояснення своїх дій.

/Бліци:

- Тому що немає ніде ніякого знака. Я не знаю взагалі цієї місцевості і не бачу, що тут десь перехід повинен бути;

- Ну він же брудний і там світла немає. Він обмальований весь/

Підземні пішохідні переходи за своїм призначенням – багатофункціональні споруди. Маючи основну функцію безпечного переходу пішоходів, вони часто містять торгівельні точки. Саме такий підземний пішохідний перехід розташований по вулиці Фрунзе. Він знаходиться в дещо кращому стані в порівнянні з іншими двома. Але все-одно можна знайти не один недолік.

Мешканці ж мікрорайонів, які проживають поблизу цих пішоходних переходів, висловлюють свої побажання щодо влаштування комфортного пересування підземками.

/Бліци:

- Ну хотілося б, щоб краще було, чистіше, більш освітленіше і не було неприємного запаху;

- Ну якісь магазинчики поставить, а так в принципі все добре/

З'ясувати імена можливих власників цих підземних переходів нам не вдалося, адже на всі наші дзвінки до прес-служби міської ради відповіддю була тиша. Тому для нас залишилося загадкою, хто ж повинен відповідати за ремонт цих підземок.

Стрічка новин