На Полтавщині продовжують примножувати зелені скарби

Лісництва області з приходом тепла почали роботи по висаджуванню лісових культур. Найбільш поширені серед них – сосна звичайна, дуб червоний, береза. Процес висадки бачили наші кореспонденти.

Державне підприємство «Полтавське лісове господарство» активно включилося в лісокультурну кампанію 2012 року. В цьому році, говорять працівники Чалівського лісництва, у планах підприємства – посадити 300 гектарів лісу. Для цього «Полтавське лісове господарство» вирощує власні саджанці, які згодом висадять поблизу Полтави.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

Для посадки лісів ми в своїх розсадниках вирощуємо посадматеріал. В цьому році в нас вирощено свого посадкового матеріалу більше 2,5 мільйонів саджанців. Це в повному обсязі задовольняє наші потреби. Ми прикладемо максимум зусиль, щоб досягти оптимальної лісистості, яка складе в нашій зоні приблизно 15% від загальної площі/

Полтавські лісництва для висадки саджанців використовують неугідні території боліт та луків. За словами голови Микільської сільської ради, органи місцевого самоврядування такі ініціативи лісників всіляко намагаються підтримати.

/Віктор Калюжний, голова Микільської сільської ради

Близько біля нашої території знаходиться, біля Микільської сільської ради знаходиться Чалівське лісництво і «Полтавський лісгосп». Протягом багатьох років ми співпрацюємо тісно з ними. У цьому році виділили 40 гектарів для заліснення/

Найбільш поширені висаджувані культури, наголошує Олександр Кислий, – сосна звичайна, дуб червоний, дуб черешчатий, береза. Саме з них і утвориться майбутній ліс. Допомагає у висадці дерев лісникам і місцеве населення.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

На час посадки лісів ми створюємо додаткових десь від 100 до 150 робочих місць. Частина з цих людей працює весь сезон. Потім переходять, залишаються в бригадах, проводять догляд за цими культурами, тобто прополку, догляд за тим, щоб вони могли укріпнути і продуктивно рости в подальшому/

Для висадки дерев, говорить Олександр Кислий, застосовуються різні способи висаджування: ручний, механізований та шпигування. В середньому на гектар висаджується 6-8 тисяч саджанців, продовжує працівник лісового господарства. До віку рубки сосни звичайної, який складає 100 років, таких дерев залишається вдвічі менше: близько 4 тисяч.

Стрічка новин