До річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні Студія «Місто» започатковує серію сюжетів про її героїв – ветеранів

Зворушливі та драматичні історії з життя колишніх фронтовиків відтепер стануть традиційними на нашому каналі. Перший сюжет – про полтавку Тамару Гуржій, яка у віці 16 років потрапила на фронт, за часи війни пройшла пів-Європи та врешті-решт почула заповітне слово «Перемога!». Про війну та людську долю в ній – у наступному сюжеті.

Звістку про початок Великої Вітчизняної війни Тамара Петрівна зустріла в Харкові. До цього проходила «Швидку школу» сержантів під Москвою. Шістнадцятирічною дівчиною потрапила на фронт, де була наземним стрілком. У завдання їхнього батальйону, розповідає, входило рівняти воронки після бомбардування, налаштовувати зв'язок з аеродромом.

/Валентина, донька Тамари Петрівни

Вона потрапила в Україну завдяки першому та четвертому українському фронту, на яких вона побувала, сама вона ленінградка, вона там познайомилася з батьком. Батько був штурманом авіації. І вдало вийшла заміж та потрапила на Україну тільки завдяки цьому/

/Тамара Гуржій, ветеран Великої Вітчизняної війни

Познайомилися з ним, два тижні бачилися, а два з половиною роки переписувалися/

У певному сенсі доля була прихильною до Тамари Петрівни. Не відомо, як би склалося її життя, якби вона залишилася у блокадному Ленінграді, ділиться дочка Валентина. Про Перемогу Тамара Петрівна дізналася, перебуваючи у Празі. Говорить: тоді дуже радо зустріла цю новину. У місті стріляли, салютували.

Цього року Тамара Петрівна відсвяткувала свій 85-ий День народження. Сьогодні її тішать та підтримують дочки, онуки, правнуки.

/Анастасія, правнучка Тамари Петрівни

- Ти бабусю любиш?

- Люблю.

- А ти їй допомагаєш?

- Так/

/Валентина, донька Тамари Петрівни

Мама багата тільки тим, що у неї багато доньок, онуків, правнуків. Доля подарувала їй щастя завдяки тому, що у неї велика родина. Напевно, це добре/

Стрічка новин