Нещодавно у Полтавському міськвиконкомі пройшло засідання постійної комісії з питань інноваційного, науково-технічного та екологічного розвитку, природокористування та безпеки життєдіяльності, на яком

Втім, залишає бажати кращого і стан фекальних колекторів міста. Саме цей факт став причиною виїзду комісії на деякі проблемні ділянки каналізації.

Виявляється, у Полтаві теж інколи б'ють гейзери. Наприклад, на подвір'ї приватного підприємства "Полтавагазбудсервіс", що знаходиться по провулку Рибальський. Проте, на відміну від камчатських, наші гейзери видають нагора не гарячу воду, а результати життєдіяльності населення. У мікрорайоні Сади-1 стан колекторів теж у незадовільному стані. Основна проблема – це провали. Причиною таких явищ є незадовільний технічний стан каналізаційної системи. Вся вона потребує, принаймні, інвентаризації. Зроблена ще у радянські часи, остання не спроможна обслуговувати потреби міста, яке з тих пір активно розбудовувалося. Та і самі мешканці інколи не знаходять нічого кращого, ніж скинути сміття у незачинену каналізаційну шахту, що, у свою чергу, спричиняє засмічення труб. За словами працівників "Полтававодоканалу", вся система колекторів потребує вже не ремонту, а звичайної заміни. Адже старі бетонні труби під впливом часу та вологи осипаються і з часом утворюється провал грунту, а брудні водні потоки шукають виходу вже самі: на поверхню або у грунтові води. За словами голови постійної комісії міськвиконкому з питань інноваційного, науково-технічного та екологічного розвитку, природокористування та безпеки життєдіяльності Олексія Горика, ця проблема давно вийшла за межі лише екологічної. Це – вже загроза безпеці життєдіяльності мешканців міста. Планується провести засідання комісії, присвячене саме пошукам виходу з такого становища.

За словами Олексія Горика, проблему стану каналізаційної системи треба вирішувати терміново і на найвищому рівні. Комісія вважає, що до пошуків виходу з ситуації, яка склалася, потрібно підключати і облдержадміністрацію, адже "Полтававодоканал" є комунальною власністю області. Слід об'єднати і зусилля міста, громадськості, і локалізувати фінансові потоки на вирішення конкретних проблем.

Стрічка новин