За останні 5 років у Полтавській області спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз на 4,5%

Позитивну тенденцію У Полтаві плануюють підтримувати: цього року активізують будівництво протитуберкульозного диспансеру та вже найближчим часом не чекаючи державноїї розроблять обласну програму стосовно профілактики та боротьби з хворобою на 12-16 роки. Про це говорилося на апаратній нараді в облдержадміністрації.

На апаратній нараді під головуванням керманича області Олександра Удовіченка цього дня говорили про туберкульоз. Як зазначив начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віктор Лисак, Полтавщина на сьогоднішній день у числі областей, де найменше хворіють на сухоти. За останні 5 років захворюваність на туберкульоз на Полтавщині знизилась майже на 4,5%.У цифрах: показник в області становить 53 хворі людини на 100 тисяч здорового населення, коли по Україні вцілому відповідні цифри - 61 на 100 тисяч.

/Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської ОДА

Захворюваність серед дітей і підлітків в 2 рази менша ніж по Україні. Смертність від туберкульозу, якщо, я в попередні роки говорив, що ми маємо стабільний ріст, то сьогодні ми говоримо, що цей показник менший ніж в цілому по Україні./

Але, констатує здравоохоронець, показники ще не можна назвати стабільними.

Станом на сьогодні усі заходи стосовно профілактики та боротьби із туберкульозом здійснювалися згідно з державною та обласною відповідними програмами прийнятими до 2011 року.

/Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської ОДА

Сьогодні координацію державної програми і обласної програми здійснювали координаційні ради, і рішення які вони приймали, ті що не мали матеріальних ресурсів вони десь на 90 % були виконані./

Нової протитуберкульозної програми на рівні держави досі не затверджено, та це впевнений губернатор Полтавщини не повинно завадити створенню такої на 2012-2016 роки в області до найближчої сесії обласної ради.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Ми знаємо, що закладено в концепції державній. Це серйозна ситуація. Давайте ще раз подивимось, де ми маємо проблеми, помилки. Чого ми будемо чекати. Невідомо скільки це буде тягнутися./

Крім того губернатор пообіцяв - активізують будівництво протитуберкульозного диспансеру у Полтаві, на це, за його словами в бюджеті передбачено близько 70 мільйонів гривень.

Альона В'язнікова

Євген Серба

Стрічка новин