У дитячій міській лікарні б'ють на спох

Мова не про захворювання, а про надто складну ситуацію з опіками. Літом іще і не пахне, а у лікувальному закладі далеко не один випадок опіків різного ступеню складності. Чому так – дізнавались наші журналісти.

Лікарі одразу дають відповідь на запитання. 98% всіх опіків – з вини батьків, якщо бути точніше – через їх необачність. Побутових випадків у хірургічному відділенні дитячої міської лікарні назбирається не на одну книгу.

Нещастя стається за кілька секунд, наслідки уявити із першого разу важко, а дороговартісне лікування триває місяцями.

/Микола Гриценко, завідуючий хірургічним відділенням Полтавської міської дитячої клінічної лікарні

Ми на рік лікуємо десь 150 дітей. Ось зараз спитав у медсестри, а у нас із опіками маже у кожній палаті дитина лежить. Хоча зараз і не сезон. Ось коли буде сезон я вам скажу - коли піде консервація. Тимповий випадок: «Мама поставила окроп. Маленька дитина тільки почала ходити, задкує-задкує і сіла у окроп»./

У такому випадку дитина ,як правило, отримує ураження до 90%. Загалом опік від опіка, розповідають лікарі, різниться. У кожного – своя складність і особливість лікування – від окропу, полум'я чи жиру.

/ Микола Гриценко, завідуючий хірургічним відділенням Полтавської міської дитячої клінічної лікарні

30% опіку це вважається кризовий стан. А якщо мова йде про 50,60,80%. Це вже вважається надскладний стан./

Тому порада у медиків залишається незмінною – бути обачними у всьому, що стосується їх дитини. Мова не йде про щосекундний контроль, необхідно лише простір навколо власної дитини максимально зробити безпечним.

Крістіна Криженко

Олексій Гнипа

Стрічка новин