У Верховній Раді перебуває на розгляді законопроект щодо заборони абортів

Документом пропонується дозволяти робити штучне переривання вагітності лише за медичної чи соціальної необхідностей. Втім вже нині медики дають невтішні прогнози: сама ідея позитивна, але такий різкий підхід може спричинити ряд так званих «кримінальних» абортів, тобто тих, що робляться за межами лікувальної установи. Крістіна Криженко із подробицями – далі.

У Верховній Раді України – черговий законопроект. Цього разу народні обранці хочуть заборонити жінкам робити аборти, тобто штучно переривати вагітність. Втім, тут же пропонують і кілька виключень із правил: за медичними і соціальними показниками. Столичні жіночі організації вже заявляли про збільшення в державі кількості незаконних абортів та жіночої смертності у разі прийняття документу. Думки ж опитаних нами полтавок щодо пропонованих змін – різняться.

/бліци:

-Я проти. Це ж свого роду вбивство.

- Якщо жінка захоче позбутися дитини, то вона це зробить у іншій клініці, чи у якоїсь бабки. А потім вже можуть бути і вади здоров'я, і дитину народити не зможе.

-Кому як. Це все слід розглядати індивідуально./

Неоднозначна позиця щодо заборони абортів і у медиків. Говорять: із першого погляду – ідея гарна. Це свого роду стимул для покращення демографічної ситуації в країні – заборона абортів задля збільшення народжуваності. Із іншого – такі «дідівські» методи можуть призвести до зворотнього ефекту.

/Наталія Петрова, акушер-гінеколог Полтавського міського клінічного пологового будинку

Жінки таким чином будуть позбавлені права обирати і за себе і за дитину. Крім цього, у нас нині сприятлива ситуація і всеодно є випадки кримінальних абортів і вони - непоодинокі./

Під «кримінальним» абортом медики розуміють переривання вагітності не у лікувальному закладі. Тобто жінка не користується періодом у 12-ть тижнів – той час, коли вона офіційно може зробити у лікарні аборт, а звертається до тих, хто називає себе народними цілителями. Медики їх між собою називають бабусями. А потому, із досвіду розповідають лікарі, жінка опиняється на лікарняному ліжку із туманою перспективою: власного здоров'я і можливості у подальшому завагітніти.

/Наталія Петрова, акушер-гінеколог Полтавського міського клінічного пологового будинку

Я думаю, що якщо такий закон буде прийнятий, то на нас акушерів очікують масові кримінальні аборти. Ті, у кого дозволятимуть кошти, вони будуть виїздити закордон - у ту ж Росію, де це дозволегно. Інші - звертатимуться до зазначених осіб./

Священнослужителі дивляться на це питання глибше.

/о.Василій, священик

Церква однозначно говорить, що вбивсто це найбільший гріх. Церква зазначає, що тут слід зважати на роботу із сім'єю. Тіф самі лікарі.які є останнім ланцюжком, який може попередити дітовбивство./

Доки ж фахівці дискутують щодо недоцільності законопроекту або хоча б послаблення його норм, залишається надія на те, що його не підтримають депутати і заветує Президент.

Крістіна Криженко

Сергій Сепітий

Олексій Гнипа

Стрічка новин