Православні віряни цього дня розпочинають тиждень найсуворішого посту

Названий на спомин святих страстей Господніх, Страсний тиждень, який передує Великодню має безліч традицій та особливостей. Які з них знають і дотримуються полтавці дивіться у наступному матеріалі.

Останній перед Великоднем тиждень називається Страсним, на спомин святих страстей Господніх. Кожен його день наближує вірян до найурочистішого християнського свята - Світлого Христового Воскресіння. Відтак кожен день страсної седмиці має свої особливості, які, кажуть знають, пересічні полтавці.

/бліци:

- Я знаю, що в п'ятницю можна пекти Паски. У четвер прибиратися, у суботу постувати і чекати Великодня.

- А нічого не можна робити у страсну п'ятницю - паски неможна пекти. в суботу їх треба пекти. Ну а на чистий четвер - це треба купатися поки сонце не зійшло, яи вмитися, чи душ прийняти./

Навіть дітям, які ще не навчилися розмежовувати особливості відзначення Великодня, добре відомі традиції святкової неділі та суміжних свят.

/бліци:

- Вчора був день, що нічого не можна було робити - Вербна неділя. Треба було приносити в дім вербу і не можна нічого робити поганого.

- в чистий четвер всі люди прибирають в хаті, витирають пил, намагаються не смітити до неділі.

- Буде поминальний понеділок, люди тоді прибирають могили родичів.

- Треба виікати паски, прикрашати яйця: писанки, дряпанки, крашанки. О 6 ранку треба ходити до церкви хрестити їжу./

Традиційно підготовку до Великодня починають саме з понеділка: тут все як у щоденнику ділової людини - розписано по дням: у перший день тижня треба підготувати оселю - пофарбувати, помити, почистити. У вівторок готують одяг - перуть та прасують білизну. У середу завершують всі господарські роботи та заготовляють яйця для крашанок та писанок. У четвер - треба ретельно вимитись, адже вода у цей день, вважається, змиває усі хвороби та захищає від негараздів. У четвер також починають випікати паски. П'ятниця - найсумніших день страсного тижня (в цей день розіп'яли Христа) - не можна взагалі нічого їсти, ні співати, ні слухати музику, не можна шити, прати, будь-що різати. У страсну суботу йдуть приготування до Великодньої святкової трапези. Цього дня прикрашають яйця - фарбують крашанки і розмальовують писанки. Крім того, впродовж всього тижня слід дотримуватися суворого посту. На такі поступки готові піти не всі полтавці, головне на їхню думку, кажуть: не що і коли їсти, а які справи робити.

/бліц:

Якщо організм дозволяє притримуватися, не з'їсти якись шматок м'яса, нехай людина не їсть. Ну а якщо не може, краще нехай він нічого не робить поганого для себе і для людей. я так вважаю.

Все погане не можна робити, все хороше - треба робити. Не ображати один одного, а жити в дружбі, щоб всім було добре.

Альона В'язнікова

Олексій Гнипа

Стрічка новин