Зйомки фільму «Соняшники» радянсько-італійського виробництва відбувалися у невеликому селі Чернечий Яр під Диканькою

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/t2CpmILFgPC9B

Відтоді минуло більше 40 років, але місцеві мешканці досі згадують процес зйомок та іноземних акторів, які відвідали Полтавський край. Акторка Софі Лорен для багатьох із них стала подругою. Побували у селі на знімальних майданчиках і наші кореспонденти.

У далекому 1969 році до Чернечого Яру приїхала відома італійська акторка Софі Лорен. За час зйомок вона встигла потоваришувати з багатьма місцевими мешканцями, для яких зустріч із акторкою стала знаковою подією в житті. Майже усім селом люди приходили подивитися на Софі Лорен.

/Зоя Присяжнюк, мешканка с. Чернечий Яр

Я пам'ятаю, ми, діти, ми бігали дивитися, як розміщалися реквізити для зйомки. І пам'ятаю, як привозили Софі Лорен. Ми ще діти малі були, усі говорили: "Така артистка!", ми тоді цього не розуміли./

І до сьогодні мешканці Чернечого Яру згадують куточки, де проходили зйомки «Соняшників».

/Ніна Заволока, мешканка с. Чернечий Яр

Із цією сторони знімали її у "Соняшниках", тут - поле соняшників, вона ходила тут з вінком на голові з квітів, а там шукала чоловіка./

Мешканка села Чернечий Яр Ніна Селецька говорить, вона навіть встигла поспілкуватися з акторкою, розповісти про свою долю, сім'ю.

/Ніна Селецька, названа сестра Софі Лорен

Вона це вислухала, підішла й обійняла, говорить: «Ти моя сестра. Я теж із великої сім'ї. Я теж закінчила школу й пішла сама пробивати дорогу. Велика сім'я теж», - говорить, - була, і їсти було нема чого"./

Наступного разу, продовжує пані Ніна, Софі Лорен пригостила її з сином цукерками. На згадку своїй названій сестрі акторка також подарувала крепдешиновий шалик. Ніна Іванівна з сумом говорить: після завершення зйомок спілкування з Софі Лорен припинилося.

/Ніна Селецька, названа сестра Софі Лорен

Вона як поїхала, так у ці роки було складно спілкуватися. І все. Це якби зараз... Звісно, хотілося б спілкуватися./

Мешканці Чернечого Яру розповідають: краєвиди їхнього села можна побачити ще в кількох кінострічках. У селі проходили зйомки кінострічок «Вони йшли на Схід» та «Хуторок». Мешканці Чернечого Яру не лише були очевидцями подій, а й стали акторами масовки.

Крістіна Брігіда

Діана Литвиненко

Сергій Сепітий

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію