Зйомки фільму «Соняшники» радянсько-італійського виробництва відбувалися у невеликому селі Чернечий Яр під Диканькою

Відтоді минуло більше 40 років, але місцеві мешканці досі згадують процес зйомок та іноземних акторів, які відвідали Полтавський край. Акторка Софі Лорен для багатьох із них стала подругою. Побували у селі на знімальних майданчиках і наші кореспонденти.

У далекому 1969 році до Чернечого Яру приїхала відома італійська акторка Софі Лорен. За час зйомок вона встигла потоваришувати з багатьма місцевими мешканцями, для яких зустріч із акторкою стала знаковою подією в житті. Майже усім селом люди приходили подивитися на Софі Лорен.

/Зоя Присяжнюк, мешканка с. Чернечий Яр

Я пам'ятаю, ми, діти, ми бігали дивитися, як розміщалися реквізити для зйомки. І пам'ятаю, як привозили Софі Лорен. Ми ще діти малі були, усі говорили: "Така артистка!", ми тоді цього не розуміли./

І до сьогодні мешканці Чернечого Яру згадують куточки, де проходили зйомки «Соняшників».

/Ніна Заволока, мешканка с. Чернечий Яр

Із цією сторони знімали її у "Соняшниках", тут - поле соняшників, вона ходила тут з вінком на голові з квітів, а там шукала чоловіка./

Мешканка села Чернечий Яр Ніна Селецька говорить, вона навіть встигла поспілкуватися з акторкою, розповісти про свою долю, сім'ю.

/Ніна Селецька, названа сестра Софі Лорен

Вона це вислухала, підішла й обійняла, говорить: «Ти моя сестра. Я теж із великої сім'ї. Я теж закінчила школу й пішла сама пробивати дорогу. Велика сім'я теж», - говорить, - була, і їсти було нема чого"./

Наступного разу, продовжує пані Ніна, Софі Лорен пригостила її з сином цукерками. На згадку своїй названій сестрі акторка також подарувала крепдешиновий шалик. Ніна Іванівна з сумом говорить: після завершення зйомок спілкування з Софі Лорен припинилося.

/Ніна Селецька, названа сестра Софі Лорен

Вона як поїхала, так у ці роки було складно спілкуватися. І все. Це якби зараз... Звісно, хотілося б спілкуватися./

Мешканці Чернечого Яру розповідають: краєвиди їхнього села можна побачити ще в кількох кінострічках. У селі проходили зйомки кінострічок «Вони йшли на Схід» та «Хуторок». Мешканці Чернечого Яру не лише були очевидцями подій, а й стали акторами масовки.

Крістіна Брігіда

Діана Литвиненко

Сергій Сепітий

Стрічка новин