Віряни відзначають сьогодні Благовіщення

У церкві це велике двунадесяте свято. Воно – третє за значенням після Воскресіння та Різдва Христового. На Благовіщення навіть піст послаблюється – дозволяється вживати рибу.

Благовіщення, яке відзначається 7 квітня, належить до великих двунадесятих християнських свят. За церковними переказами, цього дня архангел Гавриїл з'явився Діві Марії в місто Назарет, щоб сповістити їй благу звістку — народження сина Ісуса, який стане Спасителем роду людського. В Назареті, на тому місці, де це сталося, побудований храм в пам’ять Благовіщення Богородиці.

/о.Василій, священик

Саме це свято це почяаток нового розвитку. Це звістка про появу Спасителя роду людського./

Церква постановила відзначати свято ще у 4 столітті. Благовіщення вважається початком історії Православ'я. Заради свята Благовіщення послаблюється навіть піст. Цього дня вірянам дозволяється вживати рибу. Для українців Благовіщення – день, коли заборонється фізична праця. Навіть казали: « На Благовіщення навіть птичка гніда не в'є». А за народними уявленнями сьогодні весна остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для польових робіт. Люди вірили, що цього дня земля відкривається, і з неї виповзють плазуни. Існує повір'я: яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Крістіна Криженко

Олексій Гнипа

Стрічка новин