«Як здоров'я, служба здоров'я?» – у Полтаві пройшло чергове засідання круглого столу

Керівники лікувальних та навчальних закладів міста, депутати обласної ради та представники громадських організацій зібралися для обговорення проведення медичної реформи на Полтавщині. За круглим столом говорили про перші результати реформування галузі охорони здоров'я регіону.

Напередодні Всесвітнього дня охорони здоров'я, який міжнародна спільнота відзначатиме 7 квітня, представники лікарняних і освітніх структур Полтавщини зустрілися з обласними посадовцями за круглим столом на тему «Як здоров'я, служба здоров'я?». На зібранні обговорювали проведення медичної реформи на території Полтавської області. Мета реформування, говорять спеціалісти, - покращення якості та доступності медичних послуг для населення.

/ Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Ті проблеми, які накопичилися, їх повинні вирішувати ну якщо не скальпелем, то в усякому разі певними операційними методами./

В першу чергу розпочали з реформування системи надання первинної медико-санітарної допомоги. Науковці насамперед закцетували увагу на профілактиці. Без неї, певні, неможливо досягти ефективних результатів та вагомого покращення стану здоров'я населення. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я профілактика неінфекційних захворювань у 7 разів дешевша, ніж стаціонарне лікування. Останнє ж, наголошує заступник губернатора, сьогодні перебуває не в найкращому стані.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Ми з вами знали і ті, хто пацієнти приходили були з наріканнями, без нарікань, безліч скарг, незадоволення починаючи від обслуговування, від якості надання медичних послуг, великою дорожнечою ліків та всіх інших негараздів./

З початку проведення реформування, наголошує Олександр Коваль, в області вже працює понад 500 лікарів загальної практики, функціонує майже 300 закладів та окремих структурних підрозділів сімейної медицини, із них 86% - в сільській місцевості. В ході засідання круглого столу було прийнято рішення про подальше спрямування діяльності медичних установ Полтавської області на забезпечення прав та законних інтересів пацієнта.

Юлія Іващенко

Олексій Гнипа

Стрічка новин