Про історію життя простих людей (школярів, жебраків, козаків, гончарів), які жили у Полтаві у 18 столітті відтепер можна дізнатися більше

Історичні видання двох авторів: Ігоря Сердюка та Юрія Волошина презентували цими днями у Полтавському краєзнавчому музеї.

У Краєзнавчому музеї презентували нові історичні видання двох авторів.

Книжка молодого полтавського історика, кандидата історичних наук, Ігоря Сердюка «Полкових городов обивателі» присвячене вивченню історико-демографічних характеристик населення полкових міст Гетьманщини. Головні герої його монографії так звані «маленькі» люди (купці, жебраки, школярі тощо), різні за віком, статтю, етнічною приналежністю, які народжуюються, одружуються чи помирають на теренах ранньомодерного міста.

Історія простих людей здається цікавішою за історію еліти й другому автору – доктору історичних наук Юрію Волошину, який представив своє видання «Місто Полтава в Румянцевському описі Малоросії 1765-1769 років».

/ Юрій Волошин, автор книги

- Книжка - це джерело, в якому переписані люди полтавські.

- Про кого там можна прочитати?

- Про людей, які тут жили, починаючи від слуг, і закінчуючи козаками, міщанами, гончарами./

Крім людей, книга містить інформацію про топографію полкового міста Полтава 18 століття, розташування громадських споруд і міських вулиць, кількість дворів тощо. І є тільки одним із кроків у подальшій роботі автора з цієї тематики.

/ Юрій Волошин, автор книги

Ця книжка - вона є початком великої роботи по дослідженню мешканців Полтави 18 століття. Це те, чим я займаюся і планую там далі дуже серйозні монографії./

Представлені видання можна вважати певним поступом у напрямку дослідження маловивченої на сьогоднішній день української історії Гетьманщини 18 століття, що стосується проблем історичної антропології - вважають організатори.

Альона В'язнікова

Олексій Гнипа

Стрічка новин