У Полтаві по вулиці Баленка, 18 сусідські собаки з 4 поверху псують стелю мешканці третього

У мешканки будинку по вулиці Баленка, 18 протікає стеля. Але цього разу винні не необачні сусіди, які забули вимкнути кран, а несумлінні сусіди, які забули вигуляти собак. Відтак зі стелі капає не що інше як продукти життєдіяльності тварин. Вмовляння господаря частіше виводити їх, звернення до міліції, суд, припис на вилучення тварин... На якому етапі історія зараз, у сюжеті Альони В'язнікової.

Мешканців будинку по вулиці Баленка, 18 згуртувала спільна біда. Розповідають: один із сусідів тримає вдома з десяток собак. Крім того, що тварини заважають людям лаєм посеред ночі і страшають своїм виглядом та кількістю вдень, є ще одна неприємність. Кількості песиків відповідає і кількість продуктів життєдіяльності – так звані «бомби», полігоном для яких став двір будинку та під’їзд.

/Євдокія Іванівна, мешканка будинку по вулиці Баленка,18

Живу на 5 поверсі, піді мною знаходиться ціла купа собак. Ми не знаємо, скільки їх там, якої вони породи. Гадять, сміття постійно, сміття – сила-силенна. Спокою нема людям/

/Семен Георгійович, мешканець будинку по вулиці Баленка,18

Тут діти бігають, і вони тут гадять, і тут, і там, і в коридорі/

/Лариса Петрівна, мешканка будинку по вулиці Баленка,18

Він тільки виводить з під'їзду, вони вже починають там капать, тут прямо біля під’їзду все вони роблять. Ну не встигають ті собаки, він їх довго, видно, довго тримає у квартирі, і коли приходить їм пора, вони прямо на ходу все це роблять/

А інколи ця пора приходить не в під’їзді, а раніше – ще в квартирі – з впевненістю каже мешканка Надія Василівна і показує докази на власній стелі. Їй пощастило найменше, скаржиться жінка, її квартира знаходить прямо під собачим притоном.

/Надія Василівна, мешканка будинку по вулиці Баленка,18

В квартирі постійно сморід стоїть, лай собак. Дійшло до того, що стелю заливає собачими екскрементами/

Коли вже полило зі стелі, терпіння жінки теж перелилося через край. На зауваження та вмовляння частіше вигулювати собак, щоб ті не справляли природню потребу на підлогу (а для когось – стелю), продовжує пані Надія, сусід зверху– власник тварин – ніяк не відреагував.

Справа дійшла до міліції.

Помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області Володимир Пасічко говорить: Надія Василівна зверталася особисто до нього і не один раз. Першого, виїхавши на місце, співробітники міліції встановили порушення утримування собак, склали протокол та передали справу до суду. А ще наклали штраф у розмірі 51 гривні. Та такого покарання, вірогідно, виявилося замало, – говорить правоохоронець, бо через деякий час жінка звернулася до органів знову. Захисники порядку діяли за тією ж схемою, тільки вдруге покарання на господаря собак чекало вже жорсткіше.

/Володимир Пасічко, помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області

У даному разі відносно даного громадянина було складено протокол про притягнення його до відповідальності вже за частиною 2 статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дана стаття передбачає конфіскацію собак/

Суд дійсно виніс рішення вилучити собак – розказує Надія Василівна. І коли жінка думала, що вже може видихнути із полегшенням, на неї знову чекала невдача: сусід продовжув зволікати з вигулом тварин, а виконавча служба – з втіленням у життя судового припису.

/Надія Василівна, мешканка будинку по вулиці Баленка,18

Відбувся суд, направили виконавчу службу, там сказали, що не вказали кількість собак, породи. Знову вернулися, знову у суді щось вирішували, але так нічого і не вирішили. Нас кругом посилають: ідіть туди, ідіть сюди. Так ходимо і до цих пір, не можемо знайти кінців/

Нашим журналістам вдалося зв'язатися із Київським відділом державної виконавчої служби Полтавського управління юстиції, яка й займалася цим питанням. Головний державний виконавець Олег Камуш зволікання із вилученням собак пояснив відсутністю протоколу огляду приміщення. Відтак, яких тварин і в якій кількості вилучати, їм невідомо. Як тільки останній надійде, тоді справа, каже, буде просуватися далі.

Та є у цій ситуації й інша потерпіла сторона, окрім обурених мешканців на чолі із Надією Василівною, – це самі тварини. Коли ви заводите собаку чи іншу живність, пам’ятайте про свою відповідальність – нагадують у Полтавській обласній БО «Центр захисту живої природи «Юний європеєць».

/Сергій Одаренко, активний член Полтавської обласної БО «Центр захисту живої природи «Юний європеєць»

Утримання собак передбачає певні правила і норми. Є певні обов’язки перед людьми, які тримають вдома собак. Наприклад, за законом, у багатоквартирних будинках одна сім’я має право тримання однієї собаки і однієї кішки/

Та окрім відповідальності перед Законом та сусідами, пам’ятайте і добре відомий вираз: «Ми у відповіді за тих, кого приручили», резюмує пан Сергій: якщо ви заводите песика, подбайте про щеплення, достатнє харчування і безперечно вчасний вигул тварини.

Альона В'язнікова

Олексій Гнипа

Сергій Сепітий

Стрічка новин