Найближчим часом визначні місця Полтавщини побачать і гості із Китаю

Там завершився форум ректорів вищих навчальних закладів у рамках роботи Підкомісії з питань співробітництва у сфері освіти міжурядової Українсько-Китайської Комісії за участю керівників 19-ти провідних українських закладів. Одному з учасників, ректору Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимиру Онищенку, вдалося там підписати одразу три угоди про співпрацю.

На розширеному засіданні вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка ректор університету, професор Володимир Онищенко ознайомив колег з результатами візиту до Китайської Народної Республіки. На виконання доручень Президента України Віктора Януковича та Голови Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао там було підписано Угоду про співробітництво у сфері вищої освіти. Згідно з документом передбачається підтримка академічної мобільності студентів, обмін викладачами державних мов, впровадження наукових грантів для спільних досліджень, створення Асоціації ректорів вищих навчальних закладів України й Китаю та інші освітньо-наукові заходи. Делегація у складі представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та провідних вишів України взяла участь у форумі ректорів ВНЗ обох держав. Відвідини провідних вищих навчальних закладів Китаю завершилися підписанням угод про співпрацю. Ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко повернувся до Полтави одразу ж трьома договорами: з Цюнчжоуським університетом у м.Санья, Пекінським політехнічним інститутом та Китайським університетом нафти.

/Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ імені Ю. Кондратюка

Серед 800 ВНЗ, які на сьогоднішній день функціонують в Україні, було відібрано 19 навчальних закладів, з Полтави єдиний. Зокрема хотів ще зазначити, що підписана Угода про співробітництво з Університетом нафти, ми є єдиним навчальним закладом на Україні, який буде співпрацювати з цим китайським університетом, як зазначив ректор цього навчального закладу/

Угоди, впевнений Володимир Онищенко, – тільки перші кроки у розвитку подальшої співпраці. За результатами зустрічі досягнуто домовленості про направлення щороку на навчання до Китайського університету нафти за магістерськими програмами студентів факультету нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка у рамках відповідної бюджетної програми, що реалізується Урядом України з квітня 2011 року.

/Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ імені Ю. Кондратюка

Також в рамкаж Угоди передбачається спільна наукова робота. Вже в цьому році ми плануємо направити на стажування наших наукових працівників, аспірантів, магістрів. і передбачено в наступному році прийняти аспірантуру здобувачів наукового ступеню кандидатів наук Китайської Народної Республіки/

Розширюючи український освітній простір, урядова програма забезпечить квоти на навчання в Україні іноземних студентів: планується виділення 100-та бюджетних місць на навчання китайських студентів. Натомість КНР виділить стільки ж бюджетних місць на навчання студентів з України. Тож ті, хто вирішить вчитися у ПолтНТУ, не лише зможуть отримати подвійний диплом, але й чудову практику у високотехнологічних лабораторіях університетів Китаю.

Альона В'язнікова

Олексій Гнипа

Стрічка новин