В Полтаві презентували книгу про війну

Фонди Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Котляревського поповнилися ще одним друкованим екземпляром. Полтавська письменниця Оксана Кравченко презентувала свою книгу «Миттєвості, що спресовані в роки», присвячену подіям Другої світової війни.

«Миттєвості, що спресовані в роки» – назва книги, яку презентувала член Полтавської спілки літераторів Оксана Кравченко. Остання робота, говорить автор, написана двома мовами: українською та російською, і вперше вийшла у світ саме на територї Російської Федерації у місті Челябінськ. Зміст книги складається із семи оповідань та одного кіносценарію. Саме ж видання повністю присвячене проблемам Другої світової війни, а саме – дітям війни та людям, які знаходилися в полоні у концентраційних таборах. Пані Оксана зазначає, що для написання книги опрацьовувала літературні твори, докуменальні й художні фільми, спогади простих людей.

/Оксана Кравченко, автор книги «Миттєвості, що спресовані в роки»

Цю історію я почула, коли навчалася в школі, для шкільного музею ми збирали матеріали. І ця історія не потрапила тоді в музей, але згодом, через багато років, я її описала тут. Це історія інтернаціональної родини/

В цьому році Україна буде відзначати сімдесят першу річницю з дня початку радянсько-німецької війни. Тому ця книга, наголошує Оксана Кравченко, – данина жертвам, які загинули не лише у бойових діях, а й у концентраційних таборах, безпосередньо у Бухенвальді. На території нашої держави, говорить жінка, також існували такі об'єкти.

/Оксана Кравченко, автор книги «Миттєвості, що спресовані в роки»

На території України було 3 концентраційних табори по типу Катині. У нас на Україні були тут не тільки поляки, а й німці і навіть молдавани. І один з тих концтаборів був на території Полтавщини у Козельщинському районі/

Та не тільки книгу представляли на розсуд глядачам. Народна майстриня Наталія Бортнікова презентувала експозицію ляльок, які характеризують твори українських письменників 19, 20 та 21 століть. Частина робіт пані Наталії перегукується із змістом «Миттєвостей, що спресовані в роки». На виставці можна побачити і партизанку, і хлопчика Тимошу, і юну дівчину Риту, яка захищає свою Батьківщину. Додавали патріотичного настрою і фронтові пісні у виконанні Олександра Смицького та Надії Ларіонової.

Юлія Іващенко

Сергій Сепітий

Стрічка новин