В аграрній академії готуються побачити, яким буде світ за 20 років

У Полтавській державній аграрній академії здійснювали обмін досвідом у рамках тижня «Дні сталого розвитку «Ріо+20: Український погляд». Про стан і перспективи сільських територій говорили викладачі Академії та представники підприємств Полтавщини. Своїми успіхами у цій справі вирішили поділитися і гості з Дніпропетровської області.

РІО+20 – це коротка назва Коференції ООН з питань сталого розвитку, яка відбудеться в Ріо-де-Жанейро в червні 2012 року. Проведення РІО+20 надасть можливість уявити світ через 20 років. Для України, говорять спеціалісти, – це шанс визначення свого шляху до сталого майбутнього – майбутнього з достаnнім числом робочих місць, більш чистою енергетикою та безпечним і гідним рівнем життя. Студенти та викладачі Полтавської державної аграрної академії активно долучилися до проведення тижня «Дні сталого розвитку «Ріо+20: український погляд».

/Павло Писаренко, перший проректор ПДАА

Саме український погляд, з тієї точки зору, що ми країна аграрна, і якщо вдатися в історію, то одна з теорій фізичної економії – це те, щоб робити ставку на землю, і саме тому Полтавська державна аграрна академія, яка працює на землі, тому саме у нас це і проходить/

Науковці говорять, що у нинішніх умовах сільські території розглядаються не тільки як місце проживання понад третини населення України, а також як невід'ємна частина аграрного сектору країни. Для унеможливлення деградації сільських територій науковці говорять про необхідність розвитку кооперативів.

/Петро Макаренко, завідувач кафедри економіки підприємництва ПДАА

Ті кооперативні об'єднання і ті питання, які сьогодні повинні вирішити кооперативні об'єдннання з точки зору обслуговуючої кооперації, вони повинні не нав'язуватися зверху, а вони повинні виникати знизу/

Зміни в агропромисловому виробництві, наголошують фахівці, повинні ініціюватися знизу, від громади. Саме жителі сільської місцевості мають формувати групові об'єднання, які самостійно вирішуватимуть свої проблеми.

/Павло Писаренко, перший проректор ПДАА

Громада сама вирішує, що їй треба в даній місцевості, як це зробити, і частково сама фінансується, а звідси уже йде те, що вони дійсно це цінують і замовляють те, що їм потрібно/

В ході засідання круглого столу було винесено рішення про подальшу співпрацю Полтавщини зі спеціалістами з інших областей та залучення науковців до розвитку соціально-економічної інфраструктури сільських територій Полтавської області.

Юлія Іващенко

Сергій Сепітий

Стрічка новин