Правління ОСББ по вулиці Фурманова, 8а прозвітувалося про свою діяльність перед мешканцями

Минулого тижня в ефірі нашого каналу вийшов сюжет про проблемне Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків по вулиці Фурманова, 8а. Нагадаємо, тоді мешканці скаржилися на правління останнього щодо несумлінного виконання ними своїх обов'язків. Сюжет-відповідь членів правління ОСББ дивіться далі у випуску.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків за адресою вулиця Фурманова, 8а розділилося на 2 частини. З одного боку – кілька обурених мешканців, які незадоволені роботою правління, з іншого – голова та члени правління ОСББ. Нагадаємо, до нашого каналу звернулися мешканки будинку по вулиці Фурманова, члени ОСББ, із проханням розібратися, чому, за їх словами, члени правління останнього приховують інформацію про розподіл коштів квартплати та з'ясувати, на яких підставах вони повинні окремо збирати гроші на ремонт даху та опалення. За словами жінок, так званий «ремонтний фонд» повинен був накопичуватися із грошей, які залишалися після усіх обов'язкових платежів – двірнику, КАТП тощо. Голова правління ОСББ Тетяна Ткачук цю інформацію спростовує, говорить: вісімдесяти восьми копійок, які сплачують мешканці будинку щомісяця з квадратного метру житлової площі, ледве вистачає на оплату всіх податків та обслуговування будинку. Відтак, коли виникла необхідність відремонтувати дах та змінити систему опалення, виникла і необхідність збору додаткових коштів. Жінка наголошує: це питання було вирішено не правлінням, а на загальних зборах.

/Тетяна Ткачук, голова правління ОСББ

На зборах попід'їзно, там, де вони пройшли, де люди їх не зірвали, там було поставлене питання про те, щоб відкрити ремонтний фонд. Було прийняте рішення зробити письмове опитування. Письмове опитування зроблене, більшістю прийняте рішення, ремонтний фонд відкрити/

На підтвердження своїх слів голова правління продемонструвала список підписів мешканців та протокол зібрання. Показала пані Тетяна і протокол виборчого зібрання, коли її було призначено головою правління на спростування слів щодо її самовільного призначення. Стосовно загальних зборів, яких вимагають невдоволені члени ОСББ, жінка пояснила: такі проводяться щорічно, але для зручності, мешканців збирають не всіх докупи, а частинами.

/Тетяна Ткачук, голова правління ОСББ

Збори у нас проводяться попід'їзно, оскільки збирати їх на вулиці – це буде шум і балаган. Немає сенсу, ти не почуєш людину, відповіді-питання не вийде, вийде просто базар/

Саме на таких чергових зборах, які запланували у квітні, говорять члени правління, і збиралися оприлюднити інформацію щодо розподілу коштів, які сплачують мешканці. Втім кажуть, цікавість найбільш стурбованих задовольнили раніше: заяву від громадян отримали 13 березня, відповідь надіслали поштою, це підтверджує чек про сплату за послуги пошти, датований 30 березня. Тобто, чекати громадянам довелося менше тижня, що не суперечить Закону України про «Звернення громадян», яким керувалося правління.

/Тетяна Козаченко, член правління ОСББ

Спростовуючи твердження заявників щодо невчасного надання відповіді на звернення громадян, там було чітко зазначено, що понад місяць вони добивалися відповіді, я хочу наголосити, ми вважали, що ця заява регуляється Законом України «Про звернення громадян», а не Законом України «Про доступ до публічної інформації»/

Що стосується Закону «Про доступ до публічної інформації», згідно з яким відповідь повинна бути надана упродовж 5 днів, то правомірно ОСББ взагалі не є розпорядником публічної інформації, відтак, і надавати інформацію у встановлений цим законом термін не повинне.

Стрічка новин