Два полтавських підприємства-виробники паливно-мастильних матеріалів не сплатили до бюджету понад 5 млн грн

Такі порушення називає податкова міліція Полтавщини. У результаті перевірок було виявлено, що підприємства реалізовували готову продукцію, не класифікуючи її як підакцизний товар, хоча експертиза показала, що це є порушенням статті Податкового кодексу.

Березень поточного року для працівників податкової міліції виявився плідним на перевірки і знайдені порушення. Зокрема називають 2 виявлених підприємства-виробника паливно-мастильних матеріалів, службові особи яких протягом останніх 2-х років здійснювали переробку нафти і газового конденсату. Вони реалізовували готову продукцію кінцевим споживачам, не класифікуючи її як підакцизний товар.

/Ігор Швець, т.в.о.начальника відділення протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПС у Полтавській області

По бухгалтерській і податковій звітності підприємств, службові особи шляхом зловживання службовим становищем реалізацію паливно-мастильних матеріалів відображали як операції з продажу компонентів дизельного та автомобільного пального, що не відносяться до підакцизної групи товарів. Однак проведені експертизи показали, що виготовлена продукція підприємств класифікується як підакцизна і відповідно до ст.215 Податкового кодексу України повинна оподатковуватися за відповідними ставками акцизного податку/

Внаслідок застосування означених схем до бюджету не надійшло податків на суму понад 5 млн. грн. Наразі податківцями проведені позапланові документальні перевірки цих підприємств.

/Ігор Швець, т.в.о.начальника відділення протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПС у Полтавській області

За фактами протиправної діяльності порушені кримінальні справи за ознаками ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків, зборів, обов'язкових платежів), ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) та 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України/

Стрічка новин