Днями світова спільнота відзначила міжнародний День птахів

Разом із перелітними пернатими до нашого міста повертається тепло. За традицією в цей час в очікуванні птахів розвішують шпаківні, синичники та інші «пташині будиночки». Наскільки Полтава готова до зустрічі перелітних птахів, дізнавалися наші кореспонденти.

Міжнародний день птахів веде свій відлік ще з 1906 року. Саме тоді з ініціативи ООН було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів. На Земній кулі їх налічується близько 8 тисяч 700 видів, а в Україні – майже 770. На Полтавщині, говорять екологи, зустрічається близько 200 видів птахів.

Про птахів не забувають і активісти Терешківської загальноосвітньої школи та Ковалівського обласного ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості. Учні цих закладів разом з працівниками Чалівського лісництва долучилися до зустрічі пернатих друзів.

/Валерій Фуртас, в.о. лісничого Чалівського лісництва ДП «Полтавалісгосп»

Ми завозили їм матеріали, а вони нам уже на своїх уроках праці виготовляли кінцевий результат – шпаківні для пташок/

Цього року школярі підготували 75 квартир для шпаків. Вироблені будиночки, говорять працівники лісництва, учні вже розвішали в парках, садах та на прилеглих до лісництва територіях. Але не лише про шпаків подбали захисники природи.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

На сьогоднішній день нами виставлено уже на Портнівському болоті для зустрічі диких птахів водоплавних більше 359 штучних гнізд/

Успіх залучення птахів, продовжує Олександр Кислий, багато в чому залежить від правильного розташування їх житла на деревах. Будинки пернатих повинні відповідати потребам, обумовлених біологічними особливостями птахів.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

Є птахи комахоїдні. Це такі як ластівки, стрижі, які поїдають мух, комарів. Є птахи зерноїдні. Ці птахи поїдають насіння бур'янів, чим боряться із забур'яненістю. Є птахи, які поїдають гризунів/

Птахи – невід'ємна частина нашої природи, наголошує пан Олександр. Вони беруть активну участь у життєдіяльності людини. Тому не лише навесні, а протягом всього року працівники лісництва закликають долучатися до збереження живої природи рідного краю.

Стрічка новин