Цими днями Полтаву відвідав Міністр юстиції України Олександр Лавринович

Посадовець провів виїзне розширене засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення та зустрівся із журналістами. Про дефіцит юристів в Україні та про ставлення головного правника країни до повернення смертної кари – у наступному матеріалі.

Під час виїзного розширеного засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке пройшло у Полтаві під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, серед іншого говорили і про підтримку роботи молодих правників у Полтавській області. А от про кількість та якість тих самих новоспечених юристів в Україні на питання журналістів Міністр відповів пізніше під час прес-конференції. На його думку, пропозиція молодих спеціалістів-правників на сьогоднішній день набагато перевищує попит, але водночас створює дефіцит.

/Олександр Лавринович, Міністр юстиції України

Така ситуація у нас є: кількість людей, які мають дипломи, сьогодні в кілька разів більше потреби, причому у нас величезний дефіцит юристів скрізь: і на державній службі, і в приватному секторі/

В Україні, продовжує Олександр Лавринович, існує пропорційна залежність: чим більше дипломів, тим менше юристів. Таку закономірність Олександр Лавринович пояснив величезною кількість непрофільних навчальних закладів, які видають непідроблені юридичні дипломи, але готують несправжніх, цитата «підроблених юристів».

/Олександр Лавринович, Міністр юстиції України

Я намагався з цим активно боротися в попередні роки і констатую, що зазнав поразки. Питання акредитації цих ВУЗів і спеціальностей завжди знаходило дуже впливових людей, які підтримували, захищали, допомагали/

Незважаючи на перепони, подальша робота у цьому напрямку залишається пріорітетною і надалі, зазначив Міністр юстиції України.

Говорили на прес-конференції і про можливість повернення смертної кари в Україні, яка все частіше останнім часом з'являється на слуху.

Як у нормальної людини, зізнався Олександр Лавринович, у нього теж виникає бажання побачити помсту, але введеня у державі права ухвалювати рішення забирати життя у тих, хто переступив закон, як юрист він не підтримує.

/Олександр Лавринович, Міністр юстиції України

Ми в даному випадку повернемось до тієї ситуації, яка незворотньо виникала в Україні і в інших державах, коли судові помилки позбавляли життя абсолютно невинних людей/

Очевидно, продовжив пан Олександр, що право позбавляти життя є тільки у Бога, а забезпечити в людей усвідомлення того, що порушення закону зламає і їхнє життя, може не жорстокість покарання, а його невідворотність – резюмував Міністр.

Стрічка новин