У технічному університеті – знову «Вайнгорівські читання»

До вишу на цю п'яту Всеукраїнську наукову конфенцію запросили фахівців із різних регіонів України.

Не лекціями єдиними, в черговий раз вирішили у Полтавському національному технічному універистеті імені Юрія Кондратюка, і провели конференцію. За ліком вона п'ята Всеукраїнська наукова. Це – «Вайнгорівські читання» під загальною назвою «Полтава: архітектура, історія, мистецтво». Самі читання – на знак пам'яті видатного полтавського архітектора Лева Вайнгорта, які були започатковані іще у 2002 році з нагоди 90-річного ювілею зодчого, чий житєвий шлях був напряму пов'язаний із нинішнім техуніверситетом – колишнім Полтавським інженерно-будівельним інститутом.

/Олена Кайдановська, онука Льва Вайнгорта

Я із дитинства за всім цим спостерігала. Знала всі проблеми, які були в міст, яким чином вони вирішувались/

Цього року крім онуки Лева Вайнгорта, пані Олени, у конференції взяли участь науковці з Полтави, Києва, Запоріжжя, Львова, Харкова, Дніпропетровська, які у різні часи досліджували наукову спадщину видатного полтавця чи були особисто знайомі з архітектором. Олена Кайдановська говорить: свого часу завдяки дідусеві просто таки закохалась в архітектуру, тож не могла не продовжити родинної справи.

/Олена Кайдановська, онука Льва Вайнгорта

Ми знали всі етапи вирішення тієї чи іншої проблеми. Тобто, фактично були її учасниками/

До Вайнгортівських читань за традицією видають збірку наукових матеріалів, де представлено більше 30-ти статей учасників конференції, які висвітлюють невідомі та маловідомі факти та знахідки, що стосуються культурно-історичного потенціалу України.

Стрічка новин