І від оплати праці – до нарахування пенсій

Останню із першого квітня обіцяють нараховувати по-новому, в автоматичному режимі. До цього ж обіцяють додати і трохи грошенят. Втім, одразу заначають: підвищать далеко не всім. Про квітневі зміни, загальну ситуацію в області на своїй прес-конференції розповів очільник Головного управління Пенсійного фонду нашої області Валерій Руденко.

На одного працюючого в нашій області фактично припадає один пенсіонер. Тож по-гарному кожному із нас доводилось би відраховувати у Пенсійний фонд третину середньостатистичної зарплати. У гендерному співвідношенні – теж нерівність. Жінок-пенсіонерок фактично вдвічі більше, ніж чоловіків, – 67% проти 33-х. Із такої статистики розпочав свою прес-конференцію очільник Пенсійного фонду Полтавщини Валерій Руденко. Потому – до підвищень. До них залишилось чекати недовго. Із 1 квітня Пенсійний фонд має піти на автоматизовані підвищення у питанні виплат.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полт.області

З 1 квітня будуть перераховані пенсії у 4-х категоріях. Перше за все це залежить від запланованого підвищення прожиткового мінімуму із 822 гривень до 838 гривень, тобто, зростання на 16-ть гривень/

Загалом перерахунок на собі відчує 390 із 470-ти тисяч пенсіонерів області. Крім того, і самі 16-ть гривень препадуть не всім. Мова йтиме про індивідуальний підхід, тобто, кожному доплачуватиметься різниця – те, чого нині не вистачає до восьмиста тридцяти восьми гривень. Перерахунок стосується лише непрацюючих пеніонерів, тих, які мають єдине джерело фінансування, – власне пенсію. Паралельно із цим, продовжує спікер, зростуть і інші виплати, які базуються на прожитковому мінімумі.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полт.області

У одного був понаднормовий стаж 4 чи 6 років, відповідно до цього і буде рахуватися %. Крім цього збільшені будуть виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих, дітям війни/

Стрічка новин