Сьогодні на нараді в облдержадміністрації говорили про здобутки та недопрацювання промислового комплексу області

Не обминули й тему енергозбереження, яка особливого значення набуде в разі вступу України до світової організації торгівлі. Та розпочали з підбиття підсумків роботи комплексу за перше півріччя.

"Полтавщина - промислова область". З цього твердження розпочав свій виступ начальник Головного управління промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Тарас Ткаченко. В структурі промисловості основну частку займає добувна та переробна галузі, які складають відповідно 17 і 76%. Щодо здобутків промислового комплексу в першому півріччі нинішнього року, то, говорить Тарас Ткаченко, зростання відбулося в усіх галузях, та найбільше – в металургійній та машинобудівній. Промислові підприємства області є учасниками зовнішньоекономічної діяльності, як наслідок, зростає обсяг експортованої продукції, а ще – питома вага інвестицій в промисловість Полтавщини: за перший квАртал нинішнього року показник останньої становить 59,3% від загального обсягу інвестицій по області. Наголосив Тарас Ткаченко і на деяких проблемних питаннях сфери. Зокрема, нагальною є проблема підготовки і забезпечення робочих кадрів, адже спеціалістів нині не вистачає на багатьох підприємствах. Характерним явищем для України вцілому і Полтавщини зокрема залишається рейдерство. Відтак, на рівні держави уже створена міжвідомча комісія з цього питання. Очолив її перший віце-прем'єр-міністр України, міністр фінансів Микола Азаров. В Полтавській області також створена Рада з протидії рейдерству під головуванням губернатора Валерія Асадчева. На сьогоднішній день Радою розглядається 12 заяв.

Не оминули і питання подорожчання енергоресурсів. Дана проблема - світова, а тому відповідна тенденція спостерігається і в Україні. За цих умов в разі вступу країни до СОТ, пояснює начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури, шанси вітчизняних виробників витримати конкуренцію значно зменшуються. А тому досить гостро стоїть питання енергозбереження.

Стрічка новин