Про бачення нинішньої ситуації у державі, соціальні гарантії, опозицію і вибори – у запитаннях і відповідях

В такому режимі пройшла прес-конференція лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Побувала там і наша знімальна група.

Мали прослугувати кілька десятків років, а почали тріщати по швах вже після першої зими. Свою прес-конференцію у Полтаві очільник партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко розпочав із критики нинішньої піготовки до чемпіонату Євро.

/Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція», голова Комітету ВР України з питань нац. безпеки і оборони

Треба Президентові провести перевірку якості будівництва нових автомобільних шляхів, які готувалися під програму Євро. Тому що мільярди бюджетних коштів, які були витрачені минулого року, дороги, які були помпезно введені в дію, не витримали навіть першої зими/

Щодо соціальних гарантій, зокрема, питанням пенсій і зарплат, переконаний Анатолій Гриценко, слід займатись систематично, а не ініціювати «разові подачки». Робота, на його переконання, має будуватися за наступними принципами: створення нових робочих місць і зменшення податкового тиску. Щодо участі «Громадянської позиції» у об'єднаній опозиції, за словами Анатолія Гриценка, вони нині працюють у цьому напрямку. На його думку, головне - це йти за прозорим єдиним списком (тобто, одна кандидатура від одного округу), очолювати який має людина непартійна, прикладом - той таки громадський діяч. Сама ж опозиція, на думку пана Гриценка, має бути альтернативою нинішній владі.

/Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція», голова Комітету ВР України з питань нац. безпеки і оборони

Якщо опозиція відрізняється від влади тільки прізвищами - відновити довіру людей неможливо. Якщо в рядах опозиції будуть люди, які колись були при владі і робили те саме, що і влада нинішня, - не повірять. І тому ключова вимога - це чистота рядів/

Тому в разі об'єднання будуть висувати вимогу від «Громадянської позиції», аби у лідерів партій було право вето на ту чи іншу кандидатуру у списку. Таким чином, продовжує Анатолій Гриценко, буде фактично природній відсів так званих «бомжів» (тих, хто офіційно не мають ні прописки, ні нерухомості, ні машин) і до парламенту підуть тільки громадяни України.

Щодо протидії корупції, певен посадовець, це явище можна побороти. Втім, на його думку, починати потрібно із першого крісла, - далі робота піде миттєво.

Стрічка новин