Впродовж минулого року значно зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми

Таке рішення прийняла обласна прокуратура після проведених перевірок. Цю проблему обговорювали на міжвідомчій нараді керівників правоохоронних органів, органів виконавчої влади та державного контролю.

Під час проведення міжвідомчої наради під головуванням виконуючого обов'язки прокурора Полтавської області Олександра Крилова обговорювалися питання стану додержання законодавства щодо попередження правопорушень, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей.

/Олександр Крилов, в.о. прокурора Полтавської області

Суспільство завжди особливо хвилювали проблеми попередження правопорушень у молодіжному середовищі з одного боку, та неналежний захист прав дітей - з іншого боку. Дітей, які з тих чи інших причин мають конфлікти із законом, держава повинна захищати, таким чином попереджуючи вчинені ними правопорушення та злочини/

Органи прокуратури області провели ряд перевірок щодо вчинення правопорушень неповнолітніми громадянами. Під час таких заходів було встановлено основні причини вчинення дітьми суспільно-небезпечних діянь. Серед останніх працівники прокуратури виділяють зменшення вартості на предмет посягання з 880 до 107 гривень та низький життєвий рівень сімей, які опинилися в кризовому стані. Ці та інші причини, говорить заступник прокурора, потягли за собою зростання кількості правопорушень серед молоді Полтавщини.

/Дмитро Таран, заступник прокурора Полтавської області

Злочинність серед неповнолітніх в області у минулому році зросла аж на 28%. Найбільше у Кременчуцькому, Козельщинському, Семенівському, Кобеляцькому, Полтавському районах та місті Полтава. Питома вага корисливих злочинів, крадіжок, грабежів та шахрайств склала 83% від загальної кількості вчинених неповнолітніми злочинів/

Такому стану речей, говорить Дмитро Таран, сприяє і те, що підрозділами кримінальної міліції, органами місцевого самоврядування та медичними установами не забезпечується своєчасне виявлення повного та достовірного обліку неповнолітніх, які потребують уваги цих служб.

/Дмитро Таран, заступник прокурора Полтавської області

Сьогодення вимагає від нас знаходити альтернативні форми організації дозвілля дітей та молоді, підтримувати дитячі та юнацькі організації, які мають виховувати у дітей та молоді потяг до здорового способу життя/

Аби попередити ці правопорушення в майбутньому, в ході засідання міжвідомчої наради керівників правоохоронних органів, органів виконавчої влади та державного контролю було прийнято рішення про активізацію діяльності відповідних структур у поточному році.

Юлія Іващенко

Стрічка новин