Православні віряни сьогодні згадують Теплого Олексія

Церква пригадує його як чоловіка Божого, який відмовився від почестей і присвятив своє життя молитвам Господу. У народних традиціях це свято пов'язують із рядом прикмет.

Олексій – чоловік Божий, бо був жебраком. Він жив у IV столітті. Батьки одружили його з багатою римлянкою, але в Олексія було інше покликання – присвятити життя Богові. Покинувши дружину, він подався до міста Едесси у Сирії. Там 17 років молився при храмі Пресвятої Богородиці. Діва Марія з’явилася паламареві і сповістила, що Олексій є чоловіком Божим. Коли він став відомим, таємно покинув Сирію.

/о.Василій, священик

Його життя було сповнене віри до Христа, те, чого так не вистачає у сучасному суспільстві, коли люди, прагнучи отримати багатство і славу, часто забувають про молитву. А служіння Богу повинно бути в життя кожного християнина головним, аби потім отримати вічну славу/

Не випадково, зазначають служителі церкви, це саято припало на період Великого посту.

/о.Василій, священик

Він для нас є прикладом служіння Богу, особливо це актуально у Великий піст, який нині триває/

Православна дата у народі має назву Теплого Олекси і з нею пов'язують багато прикмет і приказок. Прикладом, на Олексія Теплого діставай вулики, кажуть пасічники. Риба рушає з зимовки і треться під берегами. Коли дійсно вода з гір біжить, то чекають сприятливої весни, а з нею – і добрих врожаїв.

Стрічка новин