Радянські часи в полтавських реаліях

Мешканці гуртожитку по вулиці Леніна,16 через 20 років після створення незалежної держави все ще живуть за радянськими стандартами. Проблем, правда, говорять, зараз набагато більше, ніж тоді.

Центр міста, одразу навпроти обласного театру Гоголя знаходиться цей будинок. Гуртожиток на Леніна,16 зовні має досить привабливий вигляд, але перший погляд – дуже оманливий. Всередині тут, ніби карикатура на старі комунальні квартири 60-70-их років минулого століття.

/Радянські часи давно минули, проте в Полтаві досі є місця, де люди живуть, як у відомій пісні Володимира Висоцького «А раніше всі так жили, система коридорна, на 28 кімнаток всього одна вбиральня»/

Проте мешканці говорять: один туалет на коридор їх не так засмучує, як загальний стан, в якому зараз перебуває їхня будівля.

/Марина Джадан, мешканка будинку по вул. Леніна, 16

У мене троє дітей, і як тут можна жити, все аварійне, все тече, труби прогнили, стеля падала, води немає. Вночі лягати спати страшно/

Зробимо екскурс в історію. Цей будинок зведено у 1937 році, потім довгий час він перебував на балансі «Полтавського тепловозоремонтного заводу» і тут проживали його працівники. У 2001 році підприємство передало будівлю на баланс міста, зазначивши в акті передачі, що не заперечує проти приватизації квартир її мешканцями. Тут і криється основна проблема жителів даної споруди. Будинок був закріплений за колишнім ЖЕДом №1 і, за словами мешканців, визнаний комунальною власністю міста. Проте, говорять, ремонту вони не бачили вже давно, та й обслуговування, зазначають, було відсутнє.

/Любов Толчанова, мешканка будинку по вул. Леніна, 16

ЖЕД №1 почав нам ставити палки в колеса. Говорять, якщо ви гуртожиток, значить, приватизувати не можна. Ми звертались і до мера, і кругом, але ніяких нормальних відповідей так і не отримали. Вони, напевно, хочуть зробити з нас аварійний будинок, а у нас лише стелю підлатати та труби замінити/

На всі звернення до міської влади з проханням оформлення приватизації мешканці отримували відписки та обіцянки розібратися в ситуації. Останнім документом, який вони отримали, була постанова про те, що квартири в цьому гуртожитку є службовими і приватизації не підлягають, хоча в жодному з документів, які є у мешканців, про це не сказано. Останньою ж інстанцією для жителів цього будинку став візит на комісію обласної ради з питань житлово-комунального господарства, де вони висловили своє бачення чинників, що гальмують процес приватизації. Щоб якось прояснити ситуацію, ми зателефонували до міської ради. Там нам повідомили, що на момент передачі будинку від тепловозоремонтного заводу до міста його статус не був визначений, таким він залишається і дотепер. Зараз управління житлово-комунального господарства вирішує, який статус надати гуртожитку. Коли приймуть рішення - не повідомляють, а мешканці весь цей час продовжують жити, майже як при Брежнєвському застої.

Стрічка новин