Мешканці будинку по вулиці Фурманова, 8а шукають справедливості

говорять, їх Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків перетворилося на монархію, де всі питання вирішує королева – голова правління ОСББ та її свита – члени правління. Які ж права мають решта мешканців, дізнавалися наші журналісти.

Мешканці дев'ятиповерхівки по вулиці Фурманова, 8а створили Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків ще 2004 року. З 2009 там головує Тетяна Ткачук. Мешканці скаржаться: жінка призначила себе на посаду сама і з обов'язками голови правління ОСББ не справляється. Впродовж останніх трьох років щомісяця люди сплачували по 88 копійок з квадратного метра житлової площі. За статутом Об'єднання, частина коштів мала витрачатися на комунальні послуги, такі як вивіз сміття, ліфт тощо, а частина відкладатися на екстренний випадок у так званий «ремонтний фонд». Коли ж виникла необхідність ремонтувати дах, виявилось, що ніяких коштів не заощаджувалося.

/Людмила Ярославцева, член ОСББ

Виявилося, що на даний момент ніяких грошей за ці три роки не накопичилось, ніякого ремонтного фонду не існує. Десь в жовтні місяці Ткачук Тетяна Юрівна запропонувала підвищити квартплату удвічі/

Підвищення, – продовжує пані Людмила – голова правління мотивує нестачею коштів на «ремонтний фонд». Люди із пропозицією не погоджуються, принаймні, кажуть, доки не отримають розрахунків, куди, скільки і на що витрачалися їх кошти.

/Тереза Стребнюк, член ОСББ

Була створена ініціативна група, яка пішла до Ткачук Тетяни Юрівни з заявою, з проханням надати розрахунковий план за обслуговування будинку, тобто, який у нас тариф, яка заробітна плата голові, бухгалтеру, паспортисту, двірнику/

Але отримати інформацію про власні кошти, продовжує жінка, для співвласників будинку стало проблемою.

/Тереза Стребнюк, член ОСББ

Вона відмовила нам у цьому і почала так би мовити затягувати процес, ходили ми упродовж місяця, чекали дуже довго/

Такі дії з боку правління – приховування інформації – є неправомірними, підказують юристи.

/Віталій Нікіпєлов, правознавець

Члени ОСББ та інші особи, які сплачують за послуги ОСББ, мають право отримати будь-яку інформацію, яка пов'язана з нарахуванням коштів та їх витратою. Це передбачено і законодавством про ОСББ, і Законом України про доступ до публічної інформації/

Згідно з останнім Законом, продовжує спеціаліст, мешканці можуть подати до правління ОСББ Інформаційний запит, відповідь на який повинна бути надана впродовж 5-ти днів, відмова або ж невчасна відповідь потягне за собою відповідальність. Дошукатися істини можна спробувати і на загальних зборах, ініційованих самими мешканцями-членами ОСББ.

/Віталій Нікіпєлов, правознавець

Законом і статутом визначено, що загальні збори скликаються не менше як раз на рік, це чергові і позачергові збори, якщо цього вимагає ситуація. Тобто, рішення про скликання загальних зборів може приймати як голова правління, саме правління, так і на вимогу не менш ніж 20% членів ОСББ/

Збори можуть бути проведені і без участі голови та членів правління, в разі присутності 50 і більше % членів ОСББ. Рішення, прийняті там, також вважаються цілком правомірними, включаючи і рішення про зміну правління ОСББ.

Думку самої Тетяни Ткачук стосовно ситуації, що склалася, нам з'ясувати не вдалося: прийомні години у голови правління розпочинаються тільки з 19:30, а на мобільний впродовж дня жінка так і не відповіла. Тож ми традиційно залишаємо право висловитися усім зацікавленим сторонам в ефірі нашого каналу.

Стрічка новин