До 2031 року вулиці Фрунзе та Маршала Бірюзова у Полтаві планують розширити

А ще – побудувати зовнішні об'їзні залізні дороги навколо міста. Планується і швидка розбудова мікрорайону «Левада 2». Про все це на засіданні громадської ради звітував головний архітектор міста Вадим Вадімов. Громадська рада ж у свою чергу внесла свої пропозиції.

Чергове засідання громадської ради. Майже 100 чоловік, присутніх в залі. До слова запрошений мер міста Олександр Мамай в черговий раз на засідання не прийшов. Рада практично в повному складі. Зібрались цього разу, аби обговорити питання містобудування та архітектури Полтави. Термін генерального проекту досить тривалий і розрахований він аж до 2031 року. Під час його виконання буде внесений ряд змін стосовно забудови і зміни в транспортному сполученні. І хоча ці питання перебувають ще на стадії обговорення, громадська рада вже зараз долучається до активних дій, аби всі їхні пропозиції були почуті.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Великі питання виникають по «Леваді 2», там і проблеми з очисними спорудами, і підтоплення, і каналізаційні стоки. Зараз воно все на стадії генерального плану, а коли будуть прийматись документи, ми будемо все це відпрацьовувати і відповідно діяти/

Питання виникають і по вулиці Леніна, яка фактично єдина з'єднує місто з мікрорайоном Левада.

У звіті головного архітектора міста Вадима Вадімова – багато про невідповідність навантаження на території, що займають полтавські підприємства.

/Вадим Вадімов, головний архітектор міста Полтава

Я рахую так, ми маємо великі території під підприємства. У нас 3 великі промислові вузли, але їхня потенційна потужність у наданні територій набагато більша, ніж могла б. Навіть якщо поглянути назад, на 90-і роки, то маємо ситуацію, яка не викликає оптимізму/

Планується також побудова об'їзних залізничних шляхів на заміну тим, що проходять по території району Червоний Шлях, побудова житлових об'єктів на території аеропорту та ще багато іншого. Але все це – на стадії генерального плану, реальні дії будуть пізніше. Представники громадської ради обіцяють: будуть слідкувати за всіма діями влади і братимуть активну участь в прийнятті всіх рішень, аби жодне з них не було втілене в життя без врахування думки громадськості.

Стрічка новин