Україна втрачає свій золотий генофонд

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/lspuB46ygNSVL

Такого висновку дійшли українсько-польські соціологи, згідно із дослідженнями яких 80% студентів України мають за мету працювати за кордоном. Що з цього приводу думає полтавська молодь та які перспективи чекають їх на Батьківщині, дізнавалися наші журналісти.

Понад 80% українських студентів хочуть працювати за кордоном. Такі соціологічні дані оприлюднив заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк під час тристороннього круглого столу на тему «Гідна праця для молоді» у Міністерстві соціальної політики, повідомляють інтернет-видання.

Тому, що молодь масово шукає заробітку за кордоном, є цілком закономірне пояснення: бажання заробити, – говорить директор Полтавського міського центру зайнятості Оксана Попова. Інша причина – на рідній землі їм подекуди взагалі буває важко влаштуватися: тільки у Полтаві на 1 робоче місце претендує 5-6 осіб, і більшість роботодавців робить вибір не на користь молодих спеціалістів.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Роботодавцю є з кого вибрати: фахівця з досвідом роботи, з певними напрацюваннями, вміннями і навичками. Тому, саме оцей недолік: відсутність досвіду роботи, життєвого досвіду, стає чи не основною причиною відмови у працевлаштуванні молоді/

Відтак, продовжує жінка, раніше невідомий термін «молодіжне безробіття» нині став актуальною реальністю.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

По Україні у нас порядку 35-40% з-поміж безробітних, то є безробітна молодь. У нас в місті Полтава порядка 50% – це є безробітні віком від 18 до 35 років/

Що ж стосується пересічної полтавської молоді, опитаної нашими журналістами, вони або ще не зіштовхнулися із проблемою безробіття, або дійсно є патріотами своєї країни, бо кажуть: за кордоном може і краще, але своє життя збираються пов'язати з Україною.

/Бліци

- Як на мене, то краще за кордоном. Більше перспектив. Можна вивчитися за кордоном і повернутися сюди. Тут краще - тут друзі, батьки, все рідне

- Я жила за кордоном: в італії - 1 рік, в Туреччині - 4. А зараз тут шукаю перспективи

- Чому не залишилися?

- Не знаю, мабуть дуже люблю Батьківщину, і завжди повертаюсь сюди

- Тут думаємо жити, вивчитися, отримати освіту і тут проживати, ну і щоб наші діти тут жили

- З України - нікуди. Я в Україні народився, Україну люблю, в Україні і помру/

Втім, як нам повідомили у Центральному управлінні статистики в Полтавській області, в'їжджають на постійне місце проживання до Полтави старі, а виїжджають за межі країни - молоді люди.

/Сергій Артеменко, начальник відділу статистики населення Центрального управління статистики в Полтавській області

Серед прибулих на Полтавщину із-за меж України більшість становили особи у віці від 50 до 75 років (більше 40%). Мігранти у віці від 15 до 40 років становили 32% від загальної кількості прибулих з-за кордону мігрантів. Серед вибулих за межі країни переважали особи у віці від 20 до 40 років/

Найбільша кількість міждержавних мігрантів припадає на країни СНД, - продовжує спеціаліст - 82% прибулих та 57% вибулих. До країн Далекого Зарубіжжя за 2011 рік з Полтавської області вибуло 118 мігрантів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію