78 років тому у світі відбувся перший іспит на отримання водійських прав

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/F-MQQKnjgNS3x

За цей час змінилася не лише процедура оформлення посвідчення водія, а й самі керманичі автомобілів зазнали кардинальних змін – чоловікам на дорогах сьогодні доводиться потіснитися на користь прекрасної половини людства. Чи й справді на дорозі вони рівні, дізнавалися наші журналісти.

28 березня 1934 року в Англії відбувся перший іспит на отримання водійських прав. Відтоді ця процедура стала обов'язковою майже для всіх країн світу. Керували автомобілем майже 80 років тому виключно представники сильної частини людства. Жінки вважали цю справу непрестижною, і не дивно, що першою людиною, яка отримала водійські права після складання екзамену, став... містер Бін.

Сьогодні ж часи змінилися: отримати посвідчення водія у рівній мірі прагнуть як чоловіки, так і жінки. Останні, розповідає інструктор автошколи, виявляють палке бажання навчитися професійно кермувати транспортними засобами.

/Віталій Малий, інструктор автошколи

Світ не стоїть на місці. Якщо раніше жінка за кермом викликала подив, то зараз, напевно, нікого не здивує те, що жінка. Я сьогодні їхав по місту, так дивився, що дуже багато жінок/

На сьогодні кількість жінок, які навчаються в автошколах, продовжує інструктор, становить 50%. Це частково пояснюється тим, що більшість чоловіків набагато раніше пройшли навчання і вже мають посвідчення водія. Але незалежно від того, коли людина отримала право керувати транспортним засобом, вона потрапляє в поле зору науковців, які займаються вивченням поведінки водіїв за кермом. Вчені сходяться на тому, що саме жінка під час їзди набагато зосередженіша, ніж чоловік. З цим погоджуються і працівники ДАІ. За їх словами, представниці прекрасної статі рідше за чоловіків потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди.

Найпозитивніша риса жінки-водія, продовжує інструктор автошколи, – почуття материнства. Саме воно допомагає зберегти життя не лише собі, а й оточуючим на дорозі. Мати з дитиною в автомобілі у всьому світі вважається найбезпечнішим водієм. Але в кінцевому результаті, наголошує спеціаліст з водіння, безпечність на дорогах, залежить не від того, хто за кермом: чоловік чи жінка, а від свідомості і уважності самого водія.

/Віталій Малий, інструктор автошколи

Потрібно пам'ятати завжди, що коли ви сідаєте за кермо автомобіля, ви, в першу чергу, водій. І всі свої проблеми треба залишати десь в стороні. Ви берете відповідальність, коли ви йдете в автошколу отримувати права. Ви берете відповідальність на себе за те, за людей, які оточують нас на дорогах, за себе/

Юлія Іващенко

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію