До 2015 року у Полтавській області у власність територіальних громад планується передати 40 гуртожитків

Саме це передбачено Загальнодержавною програмою передачі гуртожитків на 2012-15 роки. Наскільки реально виконати поставлене Кабміном завдання у нашій області, сьогодні обговорювали депутати на черговому засіданні постійної комісії облради з питань житлово-комунального господарства.

За результатами проведеної інвентаризації в Полтавській області нараховується близько 170 гуртожитків різних форм власності. У своїй більшості вони проблемні, тож аби допомогти їх мешканцям з вирішенням питання приватизації, в області щоквартально проводяться засідання спеціальної комісії, створеної на виконання розпорядження губернатора. З якими проблемами найчастіше доводиться стикатися, членам обласної комісії з питань житлово-комунального господарства доповів начальник профільного Головного управління.

/Олександр Тонков, начальник Головного управління житлово-комунального господарства Полтавської області

Відсутня нумерація кімнат, де хто проживає, є випадки, коли мешканці проживають в одній кімнаті фактично, а зареєстровані вони в другій кімнаті. От по цим гуртожиткам необхідно провести додаткову інвентаризацію/

Втім, робота все ж рухається, і за умови її продовження поточні питання можуть бути повністю вирішені. Дещо складніше з фінансуванням. Зрештою, передача гуртожитків у власність територіальних громад влетить області «у копійку».

/Олександр Тонков, начальник Головного управління житлово-комунального господарства Полтавської області

Органи місцевого самоврядування можуть приймати гуртожитки тільки у відповідному технічному стані. А для приведення їх до відповідного технічного стану цих сорока гуртожитків необхідні значні кошти – майже 43 млн. грн./

Запросили на засідання і членів ініціативних груп деяких найбільш проблемних гуртожитків. Вони висловили своє бачення того, що саме гальмує процес приватизації.

Розглянули депутати і хід виконання регіональної Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства області на 2011-14 роки та обласного плану створення ОСББ, а також використання бюджетних коштів на утеплення будинків, ремонт дахів, підвалів, ліфтів.

Стрічка новин