Населення Полтавщини стане більш обізнаним

Так вирішили редактори комунальних друкованих ЗМІ, які зібралися в рамках проведення спеціального семінару. На ньому запланували збільшити кількість рубрик, присвячених питанням соціального захисту населення, пенсійного забезпечення та зайнятості населення.

Раз на три місяці керівники друкованих ЗМІ Полтавщини збираються для обміну досвідом. Такі зустрічі вже стали традиційними, говорять учасники заходу. Цього разу редактори обговорювали взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування із комунальними засобами масової інформації. Друкована преса, говорить голова Ради редакторів обласних комунальних ЗМІ, – один з найважливіших партнерів сьогоднішньої влади.

/Олександр Москаленко, голова Ради редакторів обласних комунальних ЗМІ

Кожна влада прагне донести свої, якщо вона займається вирішенням якихось насущних питань, вона прагне донести ці свої проблеми, здобутки людям, і без регіональних ЗМІ це нереально/

Підтримує цю думку і начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики Полтавської облдержадміністрації Микола Перепелиця. Він певен: тільки за допомогою спільних зусиль засобів масової інформації та владних структур можна досягти реального результату.

/Микола Перепелиця, начальник ГУ інформаційної та внутрішньої політики Полтавської ОДА

Саме через ЗМІ як через один із каналів влада може достукатися, дійти у своїх роз'ясненнях своїх дій до громадськості. А з іншого боку – залучити якнайширше коло представників громадськості, активної громадськості до розроблення рішень, а відтак – до реалізації/

В ході проведення семінару редактори комунальних ЗМІ прийняли рішення про збільшення кількості рубрик, присвячених питанням соціального захисту населення, пенсійного забезпечення та зайнятості населення. Але на шляху втілення цих ідей в життя, кажуть учасники заходу, стоїть лише одна проблема: недостатнє фінансування.

/Микола Перепелиця, начальник ГУ інформаційної та внутрішньої політики Полтавської ОДА

Дотаційні структури, а значить, якщо це так, у кожної такої структури, у тому числі і в редакції друкованих ЗМІ, виникає проблема фінансова, в плані того, що треба звести кінці з кінцями/

Микола Перепелиця говорить, що для покращення фінансового становища ЗМІ в області діє більше 60-ти програм, спрямованих на підтримку четвертої гілки влади. Найважливішими серед них називає Програму підтримки інформаційної сфери, книговидання і книгорозповсюдження та Програму взаємодії із громадськістю, розвитку громадянського суспільства та інформування громадськості про дії виконавчої влади. Але результативність цих програм, резюмує держслужбовець, майже повністю залежить від районних та місцевих бюджетів, які виділяють кошти для підтримки засобів масової інформації.

Юлія Іващенко

Стрічка новин