В районах Полтавської області горить трава

Пожежники говорять: часто намагання прибрати територію закінчується бідою, хоч і починається, здавалося б, із дрібниць – підпалу сухої трави.

Зміна сезону. В районах області та на околицях міст люди на своїх приватних ділянках починають готуватись до літа – прибирають територію, вивозять сміття і палять його. Внаслідок таких проявів чистоти на ділянках, підконтрольних управлінню МНС, нерідко виникають пожежі. З початку року таких випадків вже сталось більше 50.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди УМНС України в Полтавській області

З початку року на території області сталося 50 таких пожеж в екосистемах. Лише за 25 березня в області сталося 22 випадки. 22 рази пожежні бригади виїжджали на місце пригоди, і 2 такі пожежі виникали в лісових масивах/

Траву люди випалюють і для того, аби вона краща виросла в наступному році та була гарним кормом для худоби, але безконтрольне випалювання може призвести і до пожежі. Такий випадок трапився в Кременчуцькому районі, коли вогонь від трави перекинувся на будівлю та знищив її. За підпал трави законом України передбачений штраф у розмірі від 170 до 340 гривень, але він, говорять МНСники, мало кого зупиняє.

Стрічка новин