«Якщо ви не йдете на флюорографію, то флюорографія прийде до вас»

Саме за таким принципом у Всесвітній день боротьби із туберкульозом діяли у Полтаві. Чи знайшлися охочі перевірити стан своїх легенів на флюорографі прямо в центрі міста, дивіться у наступному сюжеті.

Кожні 15 хвилин в Україні виявляють людину, хвору на туберкульоз. Наша держава перетнула епідеміологічний поріг захворювання на туберкульоз у 1995, Полтавщина – у 2001. Наш регіон досьогодні залишається серед тих, де туберкульоз розповсюджується найповільніше.

/Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру

На Україні і в Полтавській області є епідемія туберкульозу, це коли захворює 50 чоловік на 100 тисяч населення. На щастя, Полтавщина посідає п'яте місце в числі областей, які мають найменшу захворюваність/

У цифрах, – продовжує лікар, – це більше 800 випадків захворювання на нові види туберкульозу щорічно. Та навіть за такої вбивчої статистики більшість заплющує очі на існування цієї проблеми, – вважають в благодійній асоціації «Світло надії». Тому у Всесвітній день боротьби із туберкульозом вирішили звернути увагу полтавців на здоров'я.

/Максим Демченко, виконавчий директор БА «Світло надії»

Ця проблема стає для суспільства нецікавою, неактуальною, люди не звертають уваги на своє здоров'я, неохоче роблять флюорографію, тому мета акції – привернути увагу людей до проблеми туберкульозу, тобто, якщо люди не йдуть на флюорографію, то флюорографія їде до нас/

Апарат для просвічення легенів стояв прямо на Театральній площі, а вздовж Жовтневої вулиці працювали волонтери, які запрошували полтавців зробити миттєвий «аналіз на туберкульоз». Охочих виявилося вдосталь.

/Бліци

– Я просто непокоюся про своє здоров'я. Я думаю, це обов'язок кожного громадянина – думати про своє здоров'я, відвідувати такі заходи, щоб бути в курсі і вчасно зупинити проблему

– Якщо не перевірятися і не ходити до лікарів, то може бути пізно

– Я хочу бути впевнений, що я здоровий/

На відміну від звичайних виїзних флюографів, які час від час працюють у районах міста (коли, зробивши рентген, результат треба забирати у лікарні), акційна пропозиція включала ще й миттєвий висновок лікаря, який видавали прямо на місці. Бо час у питанні туберкульозу – дуже важливий, – вважають лікарі.

/Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру

Якщо хворий звертається вчасно, лікування першим рядом медикаментів дуже ефективне. Там виліковування складає 98-99 – до 100%/

Тож, продовжує пан Володимир, помітивши у себе тривалий кашель, постійну невисоку температуру та загальну слабкість, негайно звертайтесь до лікарні.

Стрічка новин