Наприкінці зими – на початку весни більшість людей відчуває нестачу вітамінів

Запаси останніх в організмі вичерпуються, і саме навесні людський організм про це нагадує. Як правильно поповнити його найнеобхіднішими мікроелементами – в нашому наступному сюжеті.

Наприкінці зими – на початку весни людина часто відчуває слабкість. Подібні весняні метаморфози організму найчастіше пов’язують з авітамінозом. Насправді, авітаміноз – це практично повна відсутність вітамінів в організмі, й зустрічається подібне явище досить рідко. Щоб довести себе до такого стану, потрібно харчуватися практично одним типом продуктів. Ті ж симптоми, що заважають відчувати себе повним сил наприкінці зими та навесні, свідчать про гіповітаміноз – нестачу одного чи декількох вітамінів.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Вітаміни бувають водорозчинні, жиророзчинні. Потрапляють вони в організм з продуктами. І від того, як гарно людина засвоює їжу, в якій кількості і якої якості, багато чого залежить. Якщо ж якісь фактори порушують нормальний процес життя, і виникає такий стан як гіповітаміноз/

Від гіповітамінозу можуть кришитися нігті, випадати волосся та лущитися шкіра. Особливо це стосується жінок. Лікарі стверджують: гіповітаміноз давно перестав бути сезонним явищем – ця тенденція спостерігається впродовж усього року. Для того, щоб зменшити пошкоджуючі фактори гіповітамінозу, потрібно пам'ятати деякі правила.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Необхідно виключити негативні фактори, такі як паління, вживання алкоголю, надмірне і сумнівної якості. Харчуватись потрібно регулярно і на столі має бути широкий спектр продуктів, краще – без важкої їжі/

З гіповітамінозом можна боротися за допомогою аптечних вітамінів, але лише тих, які призначить лікар. Проте вітаміни в продуктах можна знайти і ранньою весною, й полтавці знають, в яких саме.

/Бліци

- Яблука, капуста, гарбуз дуже добре

- Потрібно їсти яблука, капусту, цибулю, зелені зараз на базарі, скільки завгодно

- Найкраще піти в дендропарк, нарвати кропиви та зварити з неї борщ/

Проте дуже налягати на фрукти лікарі також не радять, адже зараз вони вже зовсім не ті, що років з 30 тому, і в них може бути більше шкідливого, ніж корисного. Уважність, раціональність та гарний настрій, кажуть спеціалісти, обов'язково допоможуть вам вдало перейти з зими на весну.

Стрічка новин