Кожні 4 дні у Полтавській області від отруєння чадним газом гине одна людина

Ця сумна статистика за результатами поточного року стала приводом для позачергового засідання Ради з питань безпечної життєдіяльності населення при Полтавській облдержадміністрації.

Цього дня члени ради з питань безпечної життєдіяльності населення при облдержадміністрації зібралися позачергово. На порядку денному – стан безпеки при використанні природного та зрідженого газу в побуті. Нагальність питання визначила сумна статистика – травматизм у сфері використання газу в побуті по Україні за останні 10 років зріс майже в 2 рази. Не виключенням став і наш регіон: у Полтавській області теж простежується негативна тенденція до збільшення нещасних випадків.

/В'ячеслав Нефьодов, заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА

Загинуло на сьогоднішній день від отруєння чадним газом в області 18 людей, що в 1,5 рази більше показників у минулому році за цей же період. Тоді загинуло 7 людей і одна дитина. Постраждало 35 чоловік. Від отруєння природним газом загинуло 2 людини/

Аби попередити нещасні випадки, члени Ради з питань БЖД на чолі із заступником голови Полтавської облдержадміністрації Борисом Галушком у селекторному режимі ще раз звернули увагу на правила використання газу в побуті членів одноіменних рад у районах та містах області. Було вирішено посилити контроль за експлуатацією внутрішньобудинкових систем газопостачання та газового обладнання та провести інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення.

Потому перейшли до не менш, особливо навесні, актуального питання – небезпечності виникнення пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності.

/Борис Галушко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Уже ми маємо приклади, це пожежі в наших екосистемах, не скільки в лісах, скільки в лугах, очерети і таке інше, сьогодні ми теж стурбовані цією ситуацією і будемо вести розмову по цьому питанню/

Результатом розмови стала заборона випалювання сухої рослинності в області до жовтня поточного року. Контролюючі рейди ймовірними місцями випалювання члени Ради запланували на березень-травень та серпень-жовтень 2012 року.

Стрічка новин