Досьогодні залишається загадковою постать Миколи Гоголя

Свою порцію цікавинок із життя письменника цими днями представив Ярослав Єнко, який презентував книгу «Гоголівські легенди на його батьківщині». Відвідали захід й наші журналісти.

У дитячій бібліотеці-філіалі №9 відбувся традиційний захід, присвячений гоголівським дням. Для учнів 8 класу школи №25 працівники закладу влаштували справжнє свято з перевдяганням у національне вбрання та інсценуванням уривків з творів Миколи Гоголя.

/Вікторія Дідик, завідуюча Полтавською дитячою бібліотекою-філіалом №9

Сьогодні у нас в бібліотеці відбувається цікава зустріч. До нас завітали представники Національного музею-заповідника імені М.В.Гоголя. Намагаємося проводити заходити до річниці Гоголя, але саме з музеєм Гоголя це в нас вперше/

На захід запросили Ярослава Єнка, який представив глядачам свою книгу «Гоголівські легенди на його батьківщині». Автор говорить: задум написати книгу про Гоголя виник зовсім випадково.

/Ярослав Єнко, завідуючий відділом Національного музею-заповідника імені М.В.Гоголя, автор книги «Гоголевские легенды на его родине»

Якось я перебував на Західній Україні, точніше, в замку Паланок (Мукачево). І зі своєю знайомою ми придбали невеличку книжечку за розміром «Мукачевські легенди» чи «Легенди Мукачевського замку». І ось вона мені запропонувала: «Ярославе, чому б тобі не зайнятися такою книжечкою»/

Пан Ярослав продовжує: спочатку несерйозно поставився до такої пропозиції, але згодом задум написання легенд про нашого земляка трансформувався у книгу. Автор каже: він зумисно використовував доступну лексику, щоб якомога більша частина людей відкрила для себе загадкового та містифікованого Гоголя.

/Ярослав Єнко, завідуючий відділом Національного музею-заповідника імені М.В.Гоголя, автор книги «Гоголевские легенды на его родине»

Іноді мої друзі жартують, кажуть: «Ярославе, коли ти встигаєш усе вигадувати, насправді це все я взяв з історії, з життя»/

Книга складається з двох частин: у першій вміщені легенди, які були відомі ще за життя Миколи Васильовича, у другій - розповіді про цікаві випадки, які траплялися із працівниками музею в наш час.

Крістіна Брігіда

Стрічка новин