Відомий вислів «Чисто не там, де прибирають, а там, де не накидають» у Полтаві вже не діє

Бо для того, щоб підтримувати чистоту, спочатку треба навести лад у місті. Та поки мешканці скаржаться, а Інспекція по контролю за благоустроєм попереджає та лякає штрафами, ситуація із сміттям лишається невтішною.

Полтава по праву вважається одним з найчистіших міст України. Її неодноразово було відзначено Кабінетом міністрів України як одне з кращих міст по благоустрою та комфорту в державі. Та цієї весни місто ризикує залишитися в аутсайдера. Полтавці кажуть: після зими чистота вулиць залишає бажати кращого, особливо – у віддалених районах.

/Бліци

– Кругом брудно, де сніг сходить – там і бруд

– Мені дуже не подобається, дуже брудно, особливо в таких крайніх районах, там взагалі сміття – по коліна

– Та кругом брудно, і по центральних вулицях, а у дворах – взагалі жах

– Дуже погано, я ось їздила на Леваду, там з гори страшно. Я на Половках живу, там – теж. По центральних вулицях прибирають, а далі – ні

– У районі Розсошенців дуже брудно, і на Інституті зв'язку дуже багато сміття валяється/

Інспекція по контролю за благоустроєм теж переймається станом вулиць після зими. З настанням сприятливих погодніх умов нагадує мешканцям про їхні обов'язки та окреслює території, які закріплені за підприємствами, організаціями та установами і власниками приватних будинків.

/Сергій Шкурупій, гол.спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм

Території для підприємців, організацій і установ – це 20 метрів від межі земельної ділянки, наданої у власність або користування, включаючи 0,5 метрів проїжджої частини під бордюрним каменем. Для громадян, що мають будинки на правах приватної власності, ця відстань складає 5 метрів + 0,5 метра під бордюрним каменем/

В разі, якщо території не будуть доведені до належного вигляду, Адміністративним кодексом України передбачено штраф у розмірі від 340 до 1360 гривень для громадян, та від 800 до 1700 – для організацій.

Що стосується решти міста: за чистоту парків та скверів відповідає Комунальне підприємство «Декоративні культури». Територію, прилеглу до будинків, чистять працівники ЖЕДу, а проїжджа частина та тротуари закріплені за ШЕДом. Зупинки, на яких є приватні кіоски, мають прибирати власники останніх, а от ті, де таких конструкцій немає, – на балансі районних рад міста.

Альона В'язнікова

P.S. Громадська рада при міськвиконкомі винесла своє рішення за результатами позачергового засідання. Нагадаємо, на останній сесії міської ради депутати ліквідували ГЖЕДи – залишивши один – ГЖЕД №2. В середу у зв'язку з цим рішенням зібралися представники громадськості, аби дати свою оцінку.

Так серед іншого громадська рада вважає, що невиважені дії чиновників міської влади та депутатів міської ради, які підготували і прийняли Рішення, вважати такими, що порушують вимоги чинного законодавства, права населення, створюють напругу у міській громаді, руйнують житлово-комунальне господарство міста і призведуть до повного знищення Житлово-комунального господарства.

Громадська рада рекомендує міському голові Олександру Мамаю до 25 березня поточного року створити нову координаційну раду з питань реформування ЖКГ міста Полтави, включивши до її складу представників міськвиконкому, членів громадської ради, науковців, мешканців міста.

Координаційній раді до 25 квітня 2012 р. підготувати конкретні пропозиції до програми реформування і розвитку ЖКГ м.Полтава з врахуванням:

– вимог чинного законодавства,

– створенням належних умов для функціонування створених структур ЖКГ міста по забезпеченню населення високоякісними житлово-комунальними послугами,

– пропозицій академіка Інженерної Академії України, доктора технічних наук Панасенка щодо впровадження автоматизованої розрахункової системи за житлові та комунальні послуги на основі клієнт – серверної технології в структурі функціонування ЖКГ міста,

– створення технічної бази структур ЖКГ міста, забезпечення кваліфікованим персоналом, новими технологіями, сучасними інформаційно-телекомунікаціними системами для організації спілкування з населенням з питань ЖКГ,

– запровадження системи енергозбереження, обліку енергоносіїв, розвитку обслуговуючих інфраструктур (КАТП-1628, КП Полтаваалектроавтотранс та ін.)

Крім цього, громадська рада звертатиметься до антимонопольного комітету, правоохоронних органів для того, щоб зробити аналіз та дати оцінку такому рішенню сесії, а також до комітету виборців у місті Полтаві, мешканців міста з пропозицією організувати та провести зустрічі з депутатами міської ради мажоритарщиками від своїх округів, на яких заслухати звіт про їх депутатську діяльність та запитати, чому вони приймають рішення, що порушують права мешканців міста, призводять до погіршення їх добробуту та не виконують своїх обіцянок, даних під час обрання до міськради.

Стрічка новин