Керівники області сьогодні зустрілися з гостями з Чехії

Цими днями у Полтавській області перебувають Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні пан Іван Почух та делегація чеських ділових кіл. З якої метою гості прибули до Полтавщини та про перспективи полтавсько-чеської співпраці дивіться у наступному сюжеті.

Останніми роками товарообіг між Полтавською областю та Чеською Республікою істотно збільшився: тільки у 2011 році він склав 96,7 мільйонів доларів США. В свою чергу обсяги експорту товарів до Чехії становили ще 91 мільйон, а це на 41% більше, ніж 2010 року. З метою розвитку подальшої полтавсько-чеської співпраці на Полтавщину прибув Надзвичайний і Поважний Посол Чеської Республіки.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Я думаю, що сьогоднішня наша розмова і зустріч будуть добрим знаком для подальшого розвитку взаємовигідного співробітництва. Я думаю, що у нас є багато напрямків, які ми ще повністю не використовуємо для розвитку взаємовідносин/

Відтак, в рамках розбудови напрямків співпраці головною метою візиту Посла та представників чеських ділових кіл є розширення контактів з підприємцями Полтавщини та знайомство з регіоном взагалі. Із соціально-економічним потенціалом нашого краю чеських делегатів ознайомив начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Полтавської ОДА Дмитро Орлов.

/Дмитро Орлов, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Полтавської ОДА

8% загального сільськогосподарського виробництва, загальноукраїнського, 6% реалізованої промислової продукції, в області видобувається 60% газового конденсату, 37% – природнього газу, 34% – дизельного палива і 10% загальноукраїнської залізної руди/

Потенціал Полтавської області Чеський Посол в Україні вважає привабливим для ведення бізнесу і роботу в цьому напрямку називає пріорітетною.

/Іван Почух, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні

Розвиток взаємовідносин з областями України – один з моїх пріоритетів і один з найважливіших аспектів моєї роботи на посаді Посла Чеської Республіки в Україні/

На Полтавщині Посол пробуде 2 дні. На цей час заплановані круглі столи для підприємців області з представниками чеських компаній у Полтаві та Кременчуці та зустрічі з керівництвом цих міст. Крім того, в рамках запланованого візиту гості з Чехії відвідають «Крюківський вагонобудівний завод».

Стрічка новин