Православна церква згадує сьогодні 40 святих

Історія свята розповідає, що йдеться про воїнів, які попри тортури не зреклися віри у Хреста. Пам'ять про святих мученинів Севастійських відноситься до найбільш шанованих свят і пам'яті святих.

22 березня православна церква вшановує пам'ять сорока святих Севастійських мучеників. Це була найкраща дружина у війську давньоримського імператора Лікінія. Останній був жорстоким язичником, гонителем християнської віри та тих, хто намагався її проповідувати. А ці сорок дружинників були пов'язані любов'ю до Ісуса Христа, відмовлялися і від почестей, і від багатства. Воїнів-християн примушували послухатися указу імператора і поклонятися язичницьким богам. Воїни були непохитними. За це їх покарали – в холодну і вітряну ніч завели в озеро. Аби підсилити муки і схилити воїнів до відречення від Хреста, на березі затопили лазню. Один з чоловіків не витримав і вийшов з озера, але на порозі лазні упав замертво. Вночі над озером помітили світло – над головою кожного воїна заяснів німб. Один з наглядачів Аглаій, вражений дивом, зі словами «І я – християнин!» зайшов у озеро. Їх знову стало сорок.

/Миколай, клірик Свято-Макаріївського кафедрального собору

Це є прикладом великої мужності, віри у Христа, віри, на якій слід стояти/

Попри давню історію свята, певні священослужителі, його актуальність із роками лиш більше стверджується.

/Миколай, клірик Свято-Макаріївського кафедрального собору

Часто у нашому суспільстві є приклади суіцидальні, коли люди впадають у відчай. Така віра, як була у воїнів, має стати прикладом для наслідування/

На наших землях на Сорок Святих стрічали весну – пекли сорок пташечок.

Традиція велить роздати їх дітям, щоб у господарстві свійська птиця здорова була. Дівчата теж мають показати хист до господарських справ: зварити сорок вареників і пригостити хлопців. І в той же час казали: до справжнього тепла можна 40 морозів чекати.

Стрічка новин